2001. Meddig él egy macska?
Kétség sem fér hozzá, hogy manapság a macskák tovább élnek mint valaha! De vajon mitől függ egy macska élettartama? Melyek azok a tényezők, amelyek befolyásolják a cica éveinek minőségét és mennyiségét?
Kétség sem fér hozzá, hogy manapság a macskák tovább élnek mint valaha! De vajon mitől függ egy macska élettartama? Melyek azok a tényezők, amelyek befolyásolják a cica éveinek minőségét és mennyiségét?
Örökbe fogadsz egy felnőtt macskát a helyi menhelyről, vagy egy kóbor cica fészkeli be magát a szívedbe. Mindenképp van egy új családtagod. De hogyan lehet kideríteni, hogy hány éves?
Szerencsére társállatainknál viszonylag ritkán találkozunk égési sérülésekkel, azonban nem kizártak ezek az esetek sem. Háziállatainknál, csakúgy, mint a család minden egyes tagjánál, fiatal korban bekövetkezik a tejfogak maradó fogakkal történő leváltása. Nem árt, ha ilyenkor tudjuk, hogy melyek azok a homeopátiás házi patikában lévő szerek, amelyekkel sokat segíthetünk állapotukon.
A sárga-kék arapapagáj értelmes, társaságkedvelő, és ha gazdája elkötelezett, felelősségteljes, és jól ismeri a madár szükségleteit, általában nagyon jó háziállat.
Társállataink kora tavaszi párzásának már többnyire megszülettek apró kis gyümölcsei, azonban biztosan vannak olyan gazdik is olvasóink között, akik mindhiába várják, hogy kedvencük utódokkal örvendeztesse meg őket.
A hosszan tartó, erős vérzés hátterében hormonális rendellenesség is lehet. Javaslom, hogy szülészeti szakrendelésen vizsgáltassa meg a kutyát. Vérvétellel megállapítható a progeszteron szint, és ennek megfelelően a pároztatásra legalkalmasabb nap is. Végső esetben megoldás a mesterséges megtermékenyítés is.
Érdemes lenne állatorvosnak megmutatni (törés kizárása, stb).
Amikor levelét olvastam, az első gondolatom az volt: nem gondolt arra, hogy állatorvoshoz vigye az állatot...? Az állat ugyanolyan kiszolgáltatott, mint egy gyerek. A szülőre, gondviselőre van bízva, aki felelősséggel tartozik érte. Ennek megfelelően azt javaslom: azonnal vigye állatorvoshoz! A levertség, étvágytalanság hátterében sok minden lehet... A kivárás, a házilagos gyógymód keresés ebben az esetben veszélyezteti az állat életét Tehát mindenekelőtt tudni kéne, hogy mi a baja az állatnak. Hogy ez kiderüljön, körültekintő, alapos állatorvosi vizsgálatra lenne szükség.
Valószínűleg emlőtumor és/vagy gyulladásról van szó. Feltétlen keressen fel egy állatorvos kollégát! A kettőt (emlőtumor vagy emlőgyulladás) csak úgy lehet elkülöníteni, ha citológiai mintát veszünk a duzzanatból. Ez egy kis, fájdalommentes beavatkozás, nem kell hozzá altatni sem a kutyát. Érdemes minél hamarabb megcsináltatni, mert ha daganatos az emlő, minden nap számíthat...
Ezt csak vizsgálattal lehet eldönteni.