2001. Meddig él egy macska?
Kétség sem fér hozzá, hogy manapság a macskák tovább élnek mint valaha! De vajon mitől függ egy macska élettartama? Melyek azok a tényezők, amelyek befolyásolják a cica éveinek minőségét és mennyiségét?
Kétség sem fér hozzá, hogy manapság a macskák tovább élnek mint valaha! De vajon mitől függ egy macska élettartama? Melyek azok a tényezők, amelyek befolyásolják a cica éveinek minőségét és mennyiségét?
Örökbe fogadsz egy felnőtt macskát a helyi menhelyről, vagy egy kóbor cica fészkeli be magát a szívedbe. Mindenképp van egy új családtagod. De hogyan lehet kideríteni, hogy hány éves?
Szerencsére társállatainknál viszonylag ritkán találkozunk égési sérülésekkel, azonban nem kizártak ezek az esetek sem. Háziállatainknál, csakúgy, mint a család minden egyes tagjánál, fiatal korban bekövetkezik a tejfogak maradó fogakkal történő leváltása. Nem árt, ha ilyenkor tudjuk, hogy melyek azok a homeopátiás házi patikában lévő szerek, amelyekkel sokat segíthetünk állapotukon.
A sárga-kék arapapagáj értelmes, társaságkedvelő, és ha gazdája elkötelezett, felelősségteljes, és jól ismeri a madár szükségleteit, általában nagyon jó háziállat.
Társállataink kora tavaszi párzásának már többnyire megszülettek apró kis gyümölcsei, azonban biztosan vannak olyan gazdik is olvasóink között, akik mindhiába várják, hogy kedvencük utódokkal örvendeztesse meg őket.
Elvileg semmitől sem szabadna felfújódnia, ha ugyanazt az takarmányt kapja mint az anya. Tehát szénát, egy kevés zöldség- még csak apránként- és persze tápot. Az otthon nevelt nyulaknak nem kell külön kezdő, junior táp, rögtön eheti azt amit az anya. Esetleg vizes- itt azonban a tocsogós, penészes- szénától, zöldségtől előfordulhat. Sokszor azonban a 6 hetes korban történő hasmenés hátterében nem a felfújódás áll.:(
Erre a kérdésre megnyugtató választ csak egy alapos vizsgálat után tud mondani az állatorvos. Nézesse meg a cicáját, mert a szakember egy ortopédiai vizsgálat esetén olyan speciális fogásokat is alkalmaz, amit gazdi otthon nem biztos, hogy megpróbált. az aluszékonyság lázas betegség esetén is gyakori.
Amikor levelét olvastam, az első gondolatom az volt: nem gondolt arra, hogy állatorvoshoz vigye az állatot...? Az állat ugyanolyan kiszolgáltatott, mint egy gyerek. A szülőre, gondviselőre van bízva, aki felelősséggel tartozik érte. Ennek megfelelően azt javaslom: azonnal vigye állatorvoshoz! A tünetek hátterében sok minden lehet... A kivárás, a házilagos gyógymód keresés ebben az esetben veszélyezteti az állat életét!!! Cselekedjen felelős állattartóként és vigye állatorvoshoz a cicát!
A köhögés hátterében sokféle ok állhat, de a szóba jöhető lehetőségek között csak nagyon alapos és körültekintő betegvizsgálat után lehet eligazodni. Mindenképpen olyan állatorvost keressenek, aki nem csak ránéz a kutyára, hanem hajlandó őt tényleg lelkiismeretesen megvizsgálni, belenézni a torkába, meghallgatni a mellkasát, szívét, légcsövét, és aki megfelelő röntgenfelvételeket is tud készíteni
Kedves Sarolt! Nagyon szép a nyuszi, gratulálok hozzá.:) Sajnos ez a viselkedés előfordul a nyusziknál és több oka is lehet. 1. A nyuszitársadalomban az anyák a főnökök. Tehát nem alfa hímek, hanem alfa anyák élnek a természetben. Ezért Nálatok is ő a főnök, ezt kell benne egy kicsit visszafogni. Ha támad- és valószínű akkor ha benyúltok hozzá, vagy az ételét adjátok be, akkor erélyesen rá kell szólni, hogy nem szabad. Majd ezután ha teszel be ételt, akkor először óvatosan próbáld meg a fejét megsimogatni. Persze folyamatosan mondjad neki hogy mit csinálsz. Ha mégis támad amikor az ételt beteszed ismét jöhet az erélyes hang hogy nem szabad. Azt kell elérni, hogy ha benyúlsz a ketrecébe először hagyja magát megsimogatni, utána az ételt is el fogja fogadni, mert te leszel a főnök. Ha kijön a ketrecből és nyalogatni kezdi a kezed, akkor már Te vagy a falkavezér.:) 2. Agresszív viselkedés kialakulhat az unalomtól is. Tehát immáron sztereotíp- abnormális- viselkedésnek nevezzük. A nagyobb ketrec mindenképp jót fog tenni neki. Amit az előbb leírtam, hogy beszélj hozzá és simogassad mielőtt benyúlsz, az új ketrecnél mindenképp alkalmazzad. Hisz neki az új lesz. Így könnyebb lesz a dolgod. A ketrecbe tegyél sok játékot, rágófát, szépiát, nyalósót stb. Ezzel a nyuszi leköti magát. A széna ha állandóan előtte van, azzal ismét tud játszani is.:) Víz, széna és akár egy kis zöldség állandóan lehet előtte- ha csak a forgácson ül attól is kialakulhat egyfajta abnormális viselkedés. Hozz majd létre egy napirendet. tehát a nyuszi szokja meg mikor futkoshat a lakásban. Ha egész nap kint van és csak estére megy vissza az is egy napirend.:) Így tud készülni rá, hogy mi vár rá.:) Ha engedi magát simogatni, vagy ölbe veszed, akkor nagyon dicsérd meg és akár egy kis jutalom falatott is adhatsz neki- pl egy karika répát, ha szereti egy uborkát stb.:) Nemrég került fel egy cikk, hogy milyen zöldségek gyümölcsök etethetők a nyuszival.:) Ott válogathatsz.:) Most hogy jön a jó idő, akár sétálni is mehettek. A nyuszi is élvezi az új szagokat a környezetében.:)élvezni fogja a sétákat. Próbáld a pórázhoz szoktatni otthon.:) Aztán tegyetek néhány kört valami tiszta réten.:) Ez is fárasztja a nyuszit és titeket is jobban összehoz. Nem tudni az előző gazdi mit adott át a nyuszinak. :( Lehet nem tartotta megfelelő körülmények között és ez most rajtad csattan. Kell idő a nyuszinak, hogy megszokja a jót.:) Majd írj, hogy hogyan alakult a kapcsolat.:) Szép Estét Gabi