2006. Kékhomlokú aratinga
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
Egy olvasó a közelmúltban küldte nekem a következő viccet és megkért, hogy osszam meg önökkel. Fogalmam sincs, hogy honnan származik. Nem az a célom vele, hogy valakit is megbántsak, csupán mosolyt szeretnék csalni az arcukra. Remélem tetszeni fog.
Jószándékú emberek gyakran meglátnak egy kölyökkutyát, rögtön a szívükbe zárják, és azonnal hazaviszik, anélkül, hogy a következményeket átgondolnák. A háziállat tartás viszont nem a legolcsóbb mulatság.
A kutya által kiadott hangok eredeti funkciója meglehetősen egyértelmű - a morgással figyelmeztet, az ugatással felkiált, a vonyítást távolsági kommunikációra használja, de mi a célja a vinnyogással?
Szívszorító dolog látni, amikor egy nyugtalan kutya remegéssel, lelapulással, a póráz ráncigálásával vagy akár harapással reagál a mindennapi eseményekre. Mi a teendő a félős kutyával?
A hiányzó szocializáció, az előző tartási körülmények és az előéletében elszenvedett sokkhatások ! - ezek a fő kiváltó okok. 1./ A fojtó nyakörv tovább rontja a helyzetet, helyette a biztonság érdekében átmenetileg szájkosár és/vagy a pofahám használatát javaslom. 2./ Első körben a félelmét kellene kezelni és addig amíg ebben nincs javulás, nem terhelni más egyéb stresszt kiváltó dolgokkal. 3./ A fajtársakhoz történő szocializáció pótlását, a többi kutyával történő összeszoktatás egy nagyon nagy odafigyelést, szakértelmet igénylő feladat és nagyon sok tényező befolyásolja. Ennek részletes ismertetésér itt terjedelmi okoknál fogva nincs lehetőség. Tréning ügyben időpont egyeztetés velem, vagy kollégáimmal: http://www.kutyatrener.hu
Kedves Hörcsög Gazdi! Két dolog miatt tüsszöghet a hörcsög. Először vizsgálják meg a forgácsot, hogy nem túl poros-e, mert lehet allergia. Ha van rá esély, hogy megfázott, akkor oregánóból és kamillából (1-1 enyhén púpos teáskanálnyit) 1 deci vízzel leforrázzuk. Ezt adjuk 2-3 napon keresztül, ha erősebb a megfázás maximum egy hétig, utána 1 hét szünet. Ezt a teát csak estére adjuk, ilyenkor aktívak és többet isznak, viszont, ha folyamatosan ezt kapnák, nagyon leterhelné a májukat. Remélem sikerrel járnak és kinyomozzák a problémát. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Kedves Mariann! Javaslom hogy vizsgáltassák meg a macskát hogy a végbélnyílásnál nincs-e szűkület vagy valamilyen sérülés ami az elhúzódó fájdalmas ürítést okozhatja.Hogy szeret-e kézben lenni az ettől független dolog és később változhat.
A rossz hír, hogy a darakór kórokozójától nem fog tudni megszabadulni, a jó, hogy ez az élősködő csak a legyengült halakat veszélyezteti. Vegyszeres kezelést nem szoktunk javasolni, mivel az sem kizárt, hogy a tényleges elhullásokért nem is a darakór, hanem a parakill vol a felelős. A szokásos eljárás a 30 fok körüli vízhőmérséklet, amely általában magában megállítja a darakór terjedését.
Kedves Gazdi, Ha az anya nem eteti a kiscicákat, akkor mesterségesen kell etetni őket, az alábbi cikkben erről minden fontos információt megtalál: http://www.haziallat.hu/macska/taplalkozas/kismacska-etetese/2109/http://www.haziallat.hu/macska/taplalkozas/macska-etetese-cica-helyes-taplalasa/4952/ A kenyér egyáltalán nem való a macskának, a macska ragadzó (húsevő) állat.