2006. Kékhomlokú aratinga
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
Egy olvasó a közelmúltban küldte nekem a következő viccet és megkért, hogy osszam meg önökkel. Fogalmam sincs, hogy honnan származik. Nem az a célom vele, hogy valakit is megbántsak, csupán mosolyt szeretnék csalni az arcukra. Remélem tetszeni fog.
Jószándékú emberek gyakran meglátnak egy kölyökkutyát, rögtön a szívükbe zárják, és azonnal hazaviszik, anélkül, hogy a következményeket átgondolnák. A háziállat tartás viszont nem a legolcsóbb mulatság.
A kutya által kiadott hangok eredeti funkciója meglehetősen egyértelmű - a morgással figyelmeztet, az ugatással felkiált, a vonyítást távolsági kommunikációra használja, de mi a célja a vinnyogással?
Szívszorító dolog látni, amikor egy nyugtalan kutya remegéssel, lelapulással, a póráz ráncigálásával vagy akár harapással reagál a mindennapi eseményekre. Mi a teendő a félős kutyával?
Mindenképpen meg kéne vizsgáltatni állatorvossal.Ha bizonyos mozdulatokra fájdalmat jelez, azt nagyon gyakran gerinc probléma okozza. Erős fájdalommal jár a nyaki porckorongsérv, a kutya nem tudja egészen lehajtani vagy oldalra fordítani a fejét. Ez csak egy tipp így látatlanban. Ha erről van szó, műtétre van szüksége!
Nyugodtan adhatja neki a hígított tejet. Viszont gondoskodni kell a számára a megfelelő kálcium-pótlásról. A későbbi betegségek megelőzése érdekében nagyon fontos, hogy a cica a fogait is használja! Ezt pl. nyers (de leforrázott!) csirkenyak, csirkefej etetésével tudja elérni. Az étrend összeállításánál gondoljon arra, hogy a cicák, ha vásárolni tudnának maguknak, bizonyára egeret vennének. O:) Üdvözlettel: Dr. Takács Györgyi homeopata állatorvos SanaVet állatorvosi rendelő 1076 Budapest
Sajnos vizsgálat nélkül nem tudok semmit mondani. Valahogy oldják meg az állatorvoshoz juttatást, mert a hányásnak rengeteg oka lehet. Életveszélyes is: pl bélelzáródás, cérna, fonal okozta bélfelfűződés, rekeszsérv ( a rekeszizom sérve).
Kedves Kitti! Feltétlen vigye el állatorvoshoz, hogy ultrahanggal megnézhesse élnek-e még a magzatok. Ha igen, akkor nagy valószínűséggel császármetszésre lesz szükség...
Kedves Gazdi! Érdemes lenne az elváltozásokból egy bőrbiopsziás mintát venni és azt megvizsgáltatni szövettani módszerekkel. Ez megmondaná a bőrelváltozás típusát és valószínűleg az okára is fény derülne. Egyébként rhyroxin adagolás mellett oltani lehet a kutyust. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc