2006. Kékhomlokú aratinga
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
Egy olvasó a közelmúltban küldte nekem a következő viccet és megkért, hogy osszam meg önökkel. Fogalmam sincs, hogy honnan származik. Nem az a célom vele, hogy valakit is megbántsak, csupán mosolyt szeretnék csalni az arcukra. Remélem tetszeni fog.
Jószándékú emberek gyakran meglátnak egy kölyökkutyát, rögtön a szívükbe zárják, és azonnal hazaviszik, anélkül, hogy a következményeket átgondolnák. A háziállat tartás viszont nem a legolcsóbb mulatság.
A kutya által kiadott hangok eredeti funkciója meglehetősen egyértelmű - a morgással figyelmeztet, az ugatással felkiált, a vonyítást távolsági kommunikációra használja, de mi a célja a vinnyogással?
Szívszorító dolog látni, amikor egy nyugtalan kutya remegéssel, lelapulással, a póráz ráncigálásával vagy akár harapással reagál a mindennapi eseményekre. Mi a teendő a félős kutyával?
Ha egy táp bevált, nem érdemes újakkal kísérletezni. Térjen vissa a megszokotthoz.
Igen, minden valószínűség szerint álmodik. Ha nappal semmi baja, ne aggódjanak!
A papagájok egyedül tartva sokkal könnyebben szelídülnek, mint fajtársaikkal együtt. A madarak kora sem túl optimális már a kézhez szoktatásra, de kedvenc eleségeikkel, például fürtöskölessel, talán el lehet nyerni a bizalmukat. Ha támad, csíp a madár, akkor érdemes lehet kesztyűt húzni a szelídítési kísérlet előtt.
Ha panaszt kíván tenni az állatorvos ellátása, viselkedése miatt, akkor a Magyar Állatorvosi Kamarához fordulhat, etikai eljárás kezdeményezésével. Itt megtalálja ennek a módját: http://maok.hu/allattartoknak/panaszbejelentesek_1
Azt gondolom, hogy jó lenne mielőbb elvinni akár messzebbre is egy másik állatklinikára és alaposan meg kellene vizsgáltatni a kutyát, hogy mi baja van, mi az oka a mostani problémáknak.