2006. Kékhomlokú aratinga
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
Egy olvasó a közelmúltban küldte nekem a következő viccet és megkért, hogy osszam meg önökkel. Fogalmam sincs, hogy honnan származik. Nem az a célom vele, hogy valakit is megbántsak, csupán mosolyt szeretnék csalni az arcukra. Remélem tetszeni fog.
Jószándékú emberek gyakran meglátnak egy kölyökkutyát, rögtön a szívükbe zárják, és azonnal hazaviszik, anélkül, hogy a következményeket átgondolnák. A háziállat tartás viszont nem a legolcsóbb mulatság.
A kutya által kiadott hangok eredeti funkciója meglehetősen egyértelmű - a morgással figyelmeztet, az ugatással felkiált, a vonyítást távolsági kommunikációra használja, de mi a célja a vinnyogással?
Szívszorító dolog látni, amikor egy nyugtalan kutya remegéssel, lelapulással, a póráz ráncigálásával vagy akár harapással reagál a mindennapi eseményekre. Mi a teendő a félős kutyával?
Mindenképpen mutassa meg kollégának! Lehet allergia, bolhaallergia, rüh vagy egyéb külső parazitás, vagy ritkább hormonális megbetegedés. Olvass tovább! Miért vagyunk allergiásak a macskaszőrre? Allergia macskáknál, kutyáknál: mi okozza?
A Klebsiella nem egy betegség, hanem egy baktérium féleség, ami ugyanolyan gyulladásos folyamatokat tart fennt, mint más baktériumok. Mindenképpen antibiotikum kezelésre van szükség. A baj csak az, hogy ha az adott baktérium már nem érzékeny arra az antibiotikumra, amire kellene, hogy reagáljon. Ezt antibiotikum rezisztenciának hívják. Nagy probléma embernél, állatnál egyaránt, mert így pont akkor nem hat a kiválasztott antibiotikum, amikor kellene. Ilyenkor kell előbb baktérium érzékenységi vizsgálatot végeztetni, és olyan antibiotikumot használni utána, amire a vizsgálat érzékenységet mutatott ki. A felsorolásból olyat kell választani amire érzékenység volt.
Üdvözlöm, Ennek a patkánynak sürgős állatorvosi ellátásra van szüksége. Elképzelhető, hogy valamilyen bőrproblémája van, könnyen lehet, hogy a megoldás egyszerű, de az elmondás alapján most elég rossz állapotban van. Üdv-Éva
Vitaminok, aminosavak, ásványi anyagok együttesen segítik a tollképzést. Vannak vitaminok, amelyek nem játszanak a toll fejlődésben közvetlen szerepet, de hiányuk tollképzési zavart okoz. Az A vitamin elősegíti a növekedést, a D3 a kalcium beépülést, a K3 az egészséges tollazat kialakulásában játszik szerepet. Többek közt.
Nyeléskor a gégefedő lezárja a légutat és a falat a nyelőcsőbe kerül. Ha ez a reflex nem működne jól vagy valamilyen anatómiai elváltozás lenne akkor sokkal gyakrabban jelentkezne a félrenyelés. Sokkal valószínűbb hogy a fokozott izgalmi állapot miatt alakul ki a zavar. A másik kutya megjelenése és a táplálék féltése miatt - irigy kutya effektus - minél gyorsabban és minél többet próbál a kutya lenyelni. Nagyon helyes hogy most már külön eteti őket ezzel csökkentve a habzsolás okát. A magas fehérjetartalmú junior táp etetése a felnőtt kutyával hosszabb távon valóban káros lehet.