2006. Kékhomlokú aratinga
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
Egy olvasó a közelmúltban küldte nekem a következő viccet és megkért, hogy osszam meg önökkel. Fogalmam sincs, hogy honnan származik. Nem az a célom vele, hogy valakit is megbántsak, csupán mosolyt szeretnék csalni az arcukra. Remélem tetszeni fog.
Jószándékú emberek gyakran meglátnak egy kölyökkutyát, rögtön a szívükbe zárják, és azonnal hazaviszik, anélkül, hogy a következményeket átgondolnák. A háziállat tartás viszont nem a legolcsóbb mulatság.
A kutya által kiadott hangok eredeti funkciója meglehetősen egyértelmű - a morgással figyelmeztet, az ugatással felkiált, a vonyítást távolsági kommunikációra használja, de mi a célja a vinnyogással?
Szívszorító dolog látni, amikor egy nyugtalan kutya remegéssel, lelapulással, a póráz ráncigálásával vagy akár harapással reagál a mindennapi eseményekre. Mi a teendő a félős kutyával?
Több oka is lehet ennek a duzzanatnak: rovarcsípés, fogmeder gyulladás, bevérzés. Mivel a leírás szerint pillanatnyilag nem okoz semmilyen problémát azt javaslom hogy türelmesen várják meg a holnapot és az állatorvost aki majd megvizsgálja és meggyógyítja a kutyát.
Valószínűleg nem megfelelő időben van a szuka. Mérethetének progeszteronszintet a szukánál állatorvossal, illetve kérje tapasztalt tenyésztő segítségét! A gyengéd és hűséges Cane Corso ősei gladiátorként harcoltak
A faroktőnél kialakuló bőrgyulladások gyakori oka lehet parazitás fertőzöttség - bolha - de ez szemmel látható. Persze nem innen a távolból. Gyakori ok a bűzmirigy tartalmának besűrűsödése pangása és a mirigy gyulladása. Először meg kell vizsgálni a kutyát, megállapítani a bántalom okát és csak ezután lehet hatékonyan megszüntetni. Az aggódás nem elégséges. Bűzmirigy - mit kell tudni róla? A végbélmirigy megbetegedései Hogyan szabaduljunk meg a bolháktól?
Én azt gondolom hogy a kutyájukat el kellene vinni egy olyan állatorvoshoz aki járatosabb a szívbetegségek térén és alaposan meg kéne vele nézetni a kutyát. Ehhez egy szív ultrahang vizsgálat mindenképpen hozzátartozna! Ma már igen jó szívgyógyszerek vannak, de előbb pontosan tudni kellene, hogy mi a baja a szívének. Endokardiózis: a degeneratív szívbillentyű betegség a kutyáknál Dél-Magyarországról terjed a szívféreg Kitágulásos szívizom-elfajulás vagy DCM (dilatációs cardiomyopathia) kutyáknál
Nekem ugyan nem tűnik fajtatiszta törpe schnauzernak de én nem vagyok a fajta szakértője. Próbáljon meg egy törpeschnauzer tenyésztőtől netán egy küllem bírótól véleményt kérni.