2006. Kékhomlokú aratinga
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
Egy olvasó a közelmúltban küldte nekem a következő viccet és megkért, hogy osszam meg önökkel. Fogalmam sincs, hogy honnan származik. Nem az a célom vele, hogy valakit is megbántsak, csupán mosolyt szeretnék csalni az arcukra. Remélem tetszeni fog.
Jószándékú emberek gyakran meglátnak egy kölyökkutyát, rögtön a szívükbe zárják, és azonnal hazaviszik, anélkül, hogy a következményeket átgondolnák. A háziállat tartás viszont nem a legolcsóbb mulatság.
A kutya által kiadott hangok eredeti funkciója meglehetősen egyértelmű - a morgással figyelmeztet, az ugatással felkiált, a vonyítást távolsági kommunikációra használja, de mi a célja a vinnyogással?
Szívszorító dolog látni, amikor egy nyugtalan kutya remegéssel, lelapulással, a póráz ráncigálásával vagy akár harapással reagál a mindennapi eseményekre. Mi a teendő a félős kutyával?
Kedves Gazdi A fojtó nyakörv nem erre való, az egy kiképzőeszköz. Ráadásul sokszor a kutya a fájdalmat a másik kutyához társítja, így inkább csak ront a helyzeten. A kutya nem szocializált, ahogy írod sétálni jártatok, de nem derül ki, hogy kölyökként mennyit találkozott más kutyákkal. Mivel ez az agresszió egy komoly viselkedési probélma, ezért csak azt tudom tanácsolni, hogy keress fel egy olyan kutyaiskolát, ahol foglalkoznak külön viselkedési problémák kezelésével. Ha budapesti vagy akkor ebben én is tudok segíteni, ha megkeresel. Mitől agresszív a kutya? Hogyan kezeljük az agresszív állatot? - Az agresszivitás formái Miért válik agresszívvé a kutya? A domináns agresszvitás Kutyafelszereles: hogyan tegyük fel a fojtónyakörvet a kutyára?
A képen szemhéj ödéma látható. Általában A-vitamin hiány miatt alakul ki. Fel kell keresni valamelyik kollégát mert injekciós formában kell kapnia A-vitamint. A-vitaminhiány tünetei, kezelése
Van ún. nyakmerevítő, amivel a gallér helyettesíthető, keresse állatpatikákban, vagy a neten. Lábára ráfeküdhet, nem kell ebben korlátozni. Nyakmerevítő gallér itt és itt is. Üdvözlettel, Dr. Fux Attila Kutya az állatorvosnál: mi történik a műtét után?
Kedves Gazdi! Az első és legfontosabb, hogy a kutya legyen lefárasztva mind fizikailag, mind pedig szellemileg. Ez sok esetben önmagában megoldja a problémát. Jelen esetben nem beszélhetünk szeparációs szorongásról, hiszen van vele másik kutya és macska, tehát nincs egyedül, csak a gazda távolléte miatt viselkedik így. Erre legjobb megoldás az, ha értésére adjuk, hogy nem tűrjük az ilyen viselkedést. Ki kell menni az ajtón és picit eltávolodni. Ha azt halljuk, hogy sírni kezd, akkor gyorsan visszamenni és le kell tiltani. Ha nem sír, akkor visszamenni és jutalmazni. Aztán a távol töltött időt fokozatosan növelni (először csak pár másodperc, aztán fél perc, 1 perc, stb...). A sétánál azért húz a kutya, mert megteheti. Kicsit több fegyelemre vonal szükség, mivel láthatóan inkább a kutya irányít, mint a gazda. Esetleg érdemes volna keresni egy kutyaiskolát a környéken. Hogyan változtassunk a kutya nem kívánt viselkedési formáin? - 1. rész Hogyan változtassunk a kutya nem kívánt viselkedési formáin? - 2. rész Kutyák viselkedészavarai – félelem, agresszió
Lehetséges.Sőt valószínű. Egészséges fogak = boldog kutya Hogyan szoktassuk le a kutyát a rágásról? Égési sérülések és a fogváltás kezelése homeopátiás szerekkel