2006. Kékhomlokú aratinga
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
Egy olvasó a közelmúltban küldte nekem a következő viccet és megkért, hogy osszam meg önökkel. Fogalmam sincs, hogy honnan származik. Nem az a célom vele, hogy valakit is megbántsak, csupán mosolyt szeretnék csalni az arcukra. Remélem tetszeni fog.
Jószándékú emberek gyakran meglátnak egy kölyökkutyát, rögtön a szívükbe zárják, és azonnal hazaviszik, anélkül, hogy a következményeket átgondolnák. A háziállat tartás viszont nem a legolcsóbb mulatság.
A kutya által kiadott hangok eredeti funkciója meglehetősen egyértelmű - a morgással figyelmeztet, az ugatással felkiált, a vonyítást távolsági kommunikációra használja, de mi a célja a vinnyogással?
Szívszorító dolog látni, amikor egy nyugtalan kutya remegéssel, lelapulással, a póráz ráncigálásával vagy akár harapással reagál a mindennapi eseményekre. Mi a teendő a félős kutyával?
Üdvözlöm! Emberre nem vészes, de ha nem kap kezelést bele is halhat. Lehet tályog vagy daganat. Ezt én így nem fogom tudni megmondani. Mindenképp egy hörcsögökhöz értő orvoshoz kellene vele menni aki meggyógyítja vagy megműti. Horcsoginfo.hu weboldalt fent vannak a megfelelő doktorok. És bármi ilyen van, azonnal orvos. Valószínűleg szenved is szegény.
Üdvözlöm! Lehetőleg semmivel... Horcsoginfo.hu oldalon található hörcsögökhöz értő orvoshoz kellene elvinni amelyik önhöz közelebb van. Ezt otthoni kezeléssel nem fogja helyre hozni, sőt rontani fog a helyzeten. Illetve a hörcsög magányosan élő állat. Mindenképp egyedül kell tartani. A honlapon minden fontos információ fent van.
Kedves Gazdi Ivartalanítás után előfordulhat átmeneti inkontinencia, en erre gyanakszom most is. Ezt érdemes lenne inkább állatorvossal megkonzultálni.
Üdvözlöm! Első körbe egy megfelelő orvosnak kellene megmutatni Horcsoginfo.hu weboldalon megtalálja a hörcsögszakos orvosokat. Aktivitása sokmindentől változhatott. Időjárás is akár. Hetente érdemes mérni őket, mert ilyenkor látszik ha valami probléma van. Ez az első jele. Én azt mondom mindenképp lássa egy hozzáértő orvos, aki megvizsgálja
Kedves Kérdező! A problémára megfelelő gyógyszerek és gyógytápok vannak,keresse fel állatorvosát. Dr.Puskás Gábor