2006. Kékhomlokú aratinga
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
Egy olvasó a közelmúltban küldte nekem a következő viccet és megkért, hogy osszam meg önökkel. Fogalmam sincs, hogy honnan származik. Nem az a célom vele, hogy valakit is megbántsak, csupán mosolyt szeretnék csalni az arcukra. Remélem tetszeni fog.
Jószándékú emberek gyakran meglátnak egy kölyökkutyát, rögtön a szívükbe zárják, és azonnal hazaviszik, anélkül, hogy a következményeket átgondolnák. A háziállat tartás viszont nem a legolcsóbb mulatság.
A kutya által kiadott hangok eredeti funkciója meglehetősen egyértelmű - a morgással figyelmeztet, az ugatással felkiált, a vonyítást távolsági kommunikációra használja, de mi a célja a vinnyogással?
Szívszorító dolog látni, amikor egy nyugtalan kutya remegéssel, lelapulással, a póráz ráncigálásával vagy akár harapással reagál a mindennapi eseményekre. Mi a teendő a félős kutyával?
T. Gazdi! A kutyának nincs "aranyere". Amennyiben a végbélnyílás kissé kifordul, erölködéstől, vagy a túlzott hasmenéstől, abban az esetben a repozíciót végre kell halytani egy állatorvosi rendelőben. Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert
Kedves Gazdi! Az ivartalanítással legtöbbször megváltozik a kutyák viselkedése, szerencsére leginkább kedvező irányba. Persze itt is előfordulhatnak kivételek, mikor nem változik a helyzet, de hogy agresszívebb legyen, az meglehetősen ritka. Szerencsére még változhat a helyzet, mert ehhez idő kell, akár több hónap is szükségeltetik. A másik kérdés a fokozott mennyiségű bélsár ürülése, ami valamilyen tipusú emésztetlenségnek lehet a tünete. Legtöbbször a hasnyálmirigy idült gyulladása miatt nem termelődik elég emésztőenzim és ez okozza a problémát. Ez bélsárvizsgálattal és vérvizsgálatattal tisztázható. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc.
Kedves Marianna! A fajtàra sajnos jellemző betegsèg az allergiàs bőrgyulladàs,mely a kèpen làthatò tünet okozòja lehet. Javaslom keressen fel egy bőrgyógyàszattal foglalkozó kollègàt minèl hamarabb! Üdvözlettel,dr.Puskàs Gàbor.
Elsősorban azt kellene tisztázni, hogy a tünetnek esetleg szervi oka van: vese, húgyhólayg, vizeletrendszer, cukorbetegség. Amennyiben az eredmény negatív, akkor érdemes pszichikai, viselkedési tünetként kezelni. Ebben az esetben egy helyszíni megfigyelés után tudok használható, felelősségteljes tanácsokat adni.
T. Gazdi! A kirakott almok száma a macskák száma +2 kell legyen. Minden almot minden piszkitás után tisztitani kell. Különböző tipusú és fajtájú almokat használjon, hogy minden cica neki megfelelőt találjon, akkor ismét szobatiszták lesznek. Üdvözlettel. Dr. Stark Róbert