2006. Kékhomlokú aratinga
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
Egy olvasó a közelmúltban küldte nekem a következő viccet és megkért, hogy osszam meg önökkel. Fogalmam sincs, hogy honnan származik. Nem az a célom vele, hogy valakit is megbántsak, csupán mosolyt szeretnék csalni az arcukra. Remélem tetszeni fog.
Jószándékú emberek gyakran meglátnak egy kölyökkutyát, rögtön a szívükbe zárják, és azonnal hazaviszik, anélkül, hogy a következményeket átgondolnák. A háziállat tartás viszont nem a legolcsóbb mulatság.
A kutya által kiadott hangok eredeti funkciója meglehetősen egyértelmű - a morgással figyelmeztet, az ugatással felkiált, a vonyítást távolsági kommunikációra használja, de mi a célja a vinnyogással?
Szívszorító dolog látni, amikor egy nyugtalan kutya remegéssel, lelapulással, a póráz ráncigálásával vagy akár harapással reagál a mindennapi eseményekre. Mi a teendő a félős kutyával?
Elsőként diagnózis kellene.(Vizetvizsgálat, ultrahang, esetleg röntgen...) Csak ennek ismerete után lehet a felmerülő kérdésekre válaszolni.
Én nem vagyok orvos csak huszonöt éve hüllőzöm, tehát ha megvizsgálta egy profi akkor sok okosat nem tudok hozzáfűzni. Az viszont biztos hogy az ennyire óvott kedvencek immunrendszere biztosan gyengébb mint egy ,,ridegen,, tartott állaté. A hüllők is bírják a józan ész keretein belül a kissebb nagyobb hőmérsékletváltozásokat hiszen ilyenek a természetben is vannak és ezek az ingadozások edzésben tartják az állatokat. Lehet hogy pont az eltúlzott féltés eredményezi azt hogy egy apró huzat vagy baci is megtámadja. Ha ehez hozzávesszük hogy elég nagy a beltenyésztettség is akkor elképzelhető hogy ezek együtt eredményezték hogy gond van. Keressen meg e-mail-ben (info@beloterrarium.hu) és megadom egy hüllőspecialista orvos barátom számát talán neki volt ilyen esete.
Békés természetű nagyobb testű halakat ( pl. gurámik) rakhat be.
A "csibeháló" nem alkalmas hullámospapagájok tartásához. A hasonló módszerrel fonott "pintyháló", vagy más 20 x 20mm lyukbőségnél nem nagyobb szemméretű drótháló lenne megfelelő. A leendő röpde méretét befolyásolhatja tartani szándékozott madarak mennyisége. Elsődleges szempont, hogy "túl nagy röpde nincs!". Egy párnak elegendő egy 50x30x40cm-es kalit, de több pár esetén ez a méret hatványozottan számítandó.
A kutyát az állatorvosi beavatkozás előtt vagy után érte valamilyen trauma, - ezért fél. A félelem elleni Bach-virágterápiát tudom ajánlani, ezzel meggyorsítható a félelem elmúlásának a folyamata.