2036. A repülőhalak
A repülőhalak többi haltársuktól eltérően kiugranak az óceán meleg vizéből. De vajon hogyan repül a repülőhal?
A repülőhalak többi haltársuktól eltérően kiugranak az óceán meleg vizéből. De vajon hogyan repül a repülőhal?
A legendás nagy fehércápa a képzeletünkben sokkal félelmetesebb, mint a valóságban. Amint egyre több tudományos kutatás foglalkozik ezekkel a ravasz ragadozókkal, a nagy fehércápa esztelen gyilkoló-gép képe kezd elhalványulni.
A pörölycápák (Sphyrna) tökéletes ragadozók, amelyek kalapács alakú fejüket használva találják meg a zsákmányukat.
A tigriscápák (Galeocerdo Cuvier) sötét, függőleges csíkjaikról kapták nevüket, amelyek a fiatal egyedeken találhatóak. Veszélyes ragadozók, szinte bármit megesznek, ami az útjukba akad.
A cetcápa (Rhincodon Typus) a világ második legnagyobb hala.
Nem kizárható az egészségügyi ok, de nagyon minimális a valószínűsége. Valószínűbbnek tartom, hogy a tartási okok (nevelési hiányok, elemberesítés, elkényeztetés, nem megfelelő falkarangsor) vagy valamilyen oknál fogva kialakult túlzott örzési hajlam állhatnak a tünet mögött. Csak egy helyszíni adatfelvétel, megfigyelés és a kutya tesztelése után lehet érdemi, felelősségteljes tanácsokat adni.
Valószínűleg egy allergiás bőrgyulladás (de látni kellene...). Ha mindenképpen megvárja a pénteki állatorvost, akkor addig Betadine-nal tudja fertőtleníteni. Szerencsés lenne, ha le tudná nyírni/borotválni az érintett területet.
Parazita ellenes kezelés lenne az elsődleges teendő Ruminogén, vitapol adagolás kiegészítőként Réti széna, nyalósó legyen előtte
Mindenképpen vizsgáltassa meg állatorvossal. Vérvétel fontos lehet, nincs-e valami szervi baja. Fyakori a pajzsmirigy túlműködése idős cicában, ami fokozott aktivitással is járjat. Sajnos akár valamilyen agyi folyamat, dagnat is okozhat viselkedés változást. Ennek kizárására CT vizsgálatot érdemes csináltatni. Ezt Budapesten a SZIE Állatorvostudományi Karán a Sebészeten meg tudják csinálni.
Glaubersó vagy keserűsót kell adni neki vízbe, acibetet adni még Beöntést alkalmazni, ha nem javul állatorvost kihívni!