2036. A repülőhalak
A repülőhalak többi haltársuktól eltérően kiugranak az óceán meleg vizéből. De vajon hogyan repül a repülőhal?
A repülőhalak többi haltársuktól eltérően kiugranak az óceán meleg vizéből. De vajon hogyan repül a repülőhal?
A legendás nagy fehércápa a képzeletünkben sokkal félelmetesebb, mint a valóságban. Amint egyre több tudományos kutatás foglalkozik ezekkel a ravasz ragadozókkal, a nagy fehércápa esztelen gyilkoló-gép képe kezd elhalványulni.
A pörölycápák (Sphyrna) tökéletes ragadozók, amelyek kalapács alakú fejüket használva találják meg a zsákmányukat.
A tigriscápák (Galeocerdo Cuvier) sötét, függőleges csíkjaikról kapták nevüket, amelyek a fiatal egyedeken találhatóak. Veszélyes ragadozók, szinte bármit megesznek, ami az útjukba akad.
A cetcápa (Rhincodon Typus) a világ második legnagyobb hala.
A képek alapján vannak benne leonbergi jegyek, de nem egyértelmű, más fajták is számításba jöhetnek. Ezért jó lenne, ha elhoznánk a Rendelőnkbe, ahol nagy valószínűség szerint megállapítható lenne, és tanácsot is tudnánk adni a neveléséhez, kezeléséhez..
A nőstény macska ivartalanítása 10-14 ezer forintba kerül állatorvosi rendelőtől függően. Érdemes figyelni az ivartalanítási akciókat! Most a Zöld Zebra szervez egyet: http://www.zoldzebra.hu/hu/files/downloads/doku/ivcipakc_200911_12.pdf
Ha kétségei vannak az állatorvosuk diagnózisával kapcsolatban, akkor javaslom egy fogászati szakrendelés felkeresését. Ha ilyen nincs a környéken, akkor egy másik állatorvosnak is megmutathatja, kikérve az ő véleményét is.
Légúti problémákat okozhat baktérium feldúsulás, vagy idegen tárgy (alomhoz használ homok, granulátum, vagy fészekanyagként kapott forgácsdarabka) elakadása, esetleg akár élősködő is. Érdemes állatorvost felkeresni a légutak átjárhatóságának ellenőrzése, esetleg antibiotikum kezelés céljából.
A viaszbőr színe a hullámos egész élete során fog változni (vagyis nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy pl. a hím viaszbőre kék, a tojóé barna). Ivarérettség tekintetében a hímek általában később érnek, de a fiatal tojókat jobban megviseli egy korai fejlődési stádiumban történő továbbszaporítás. Legalább 10 hónaposak legyenek a madarak, mikor költőodút kapnak.