2036. A repülőhalak
A repülőhalak többi haltársuktól eltérően kiugranak az óceán meleg vizéből. De vajon hogyan repül a repülőhal?
A repülőhalak többi haltársuktól eltérően kiugranak az óceán meleg vizéből. De vajon hogyan repül a repülőhal?
A legendás nagy fehércápa a képzeletünkben sokkal félelmetesebb, mint a valóságban. Amint egyre több tudományos kutatás foglalkozik ezekkel a ravasz ragadozókkal, a nagy fehércápa esztelen gyilkoló-gép képe kezd elhalványulni.
A pörölycápák (Sphyrna) tökéletes ragadozók, amelyek kalapács alakú fejüket használva találják meg a zsákmányukat.
A tigriscápák (Galeocerdo Cuvier) sötét, függőleges csíkjaikról kapták nevüket, amelyek a fiatal egyedeken találhatóak. Veszélyes ragadozók, szinte bármit megesznek, ami az útjukba akad.
A cetcápa (Rhincodon Typus) a világ második legnagyobb hala.
Kedves Niki! Bizony ez az a tipikus eset, amikor otthon már nem lehet segíteni a kicsikén. Mindenképpen el kell vinni állatorvoshoz, mert csak ő tudja megmondani, hogy mi a baja és hogyan lehet meggyógyítani. Szerintem minél előbb lássa szakember, mert az idő nem neki dolgozik! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Zuborné! Etessen minőségi kutyaeleldelt, ha teheti. Ezek a tápok nem olcsók, viszont mindent tartalmaznak, amit kutyája igényel. Nem kell melléjük mást adni. A kevert etetés eredményeként a kutyus válogatóssá fog válni. Üdvözlettel: aRákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata.
Tisztelt kérdező! A hormonális betegségek esetén nagyon gyakran jelentkeznek bőrtünetek is. Így lehet a háttérben nemi működés zavara, mellékvese okozta rendellenesség (görényekben ez a lettő messze gyakoribb, mint más állatfajban) pajzsmirigy, mellékpajzsmirigy, sőt hasnyálmirigy elváltozás is. Ha már minden otthoni trükköt kipróbált, érdemes lenne tehát állatorvossal megvizsgáltatni, mert labor és ultrahang vizsgálatokra van szükség a diagnózis felállításához. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán, Állategészségház, Vértesszőlős.
Pontos diagnózis nélkül nem lehet kórjóslatot se felállítani. További vizsgálatok kellenének pl "Beagle-pain" szindróma irányába.
Kedves Barna Gábor! Amit ajánlok: Syngonium, Ficus benjamina, Tradescanthia. A leguánnak a vakbele, rekeszes szerkezetű és nagyon sok növényi részt meg tud emészteni! A Ficus elméletileg mérgező, de saját tapasztalatom az, hogy lelegelték és semmi bajuk nem lett!