2036. A repülőhalak
A repülőhalak többi haltársuktól eltérően kiugranak az óceán meleg vizéből. De vajon hogyan repül a repülőhal?
A repülőhalak többi haltársuktól eltérően kiugranak az óceán meleg vizéből. De vajon hogyan repül a repülőhal?
A legendás nagy fehércápa a képzeletünkben sokkal félelmetesebb, mint a valóságban. Amint egyre több tudományos kutatás foglalkozik ezekkel a ravasz ragadozókkal, a nagy fehércápa esztelen gyilkoló-gép képe kezd elhalványulni.
A pörölycápák (Sphyrna) tökéletes ragadozók, amelyek kalapács alakú fejüket használva találják meg a zsákmányukat.
A tigriscápák (Galeocerdo Cuvier) sötét, függőleges csíkjaikról kapták nevüket, amelyek a fiatal egyedeken találhatóak. Veszélyes ragadozók, szinte bármit megesznek, ami az útjukba akad.
A cetcápa (Rhincodon Typus) a világ második legnagyobb hala.
Akár injekciós, akár inhalációs altatásról van szó, nagyon fontos altatás előtt a pontos testtömeg megállapítása, hiszen ez az alapja a szükséges altató mennyiség kiszámításának.
Kedves András! A probléma valós okát vizsgálat nélkül nem tudjuk megállapítani. Jó volna kiegészítő vizsgálatokat készíteni az állatról (tapintás, RTG). Jó lenne, ha csivaváját mielőbb elvinné az állatorvosához, mert a tünetek hátterében súlyos betegségek is lehetnek (bűzmirigy gyulladás, daganat, súlyos bélgyulladás, stb).
A képen mindössze annyi látható hogy mindkét oldali szemrés a normálisnál szűkebb,de ez szinte minden szembetegségnél előforduló tünet. Tudni kellene hogy van-e és milyen, mennyi váladék, hogy a pupillák a fényre reagálnak-e és hogy a macska mozgása bizonytalan-e. Javaslok egy szemészeti vizsgálatot és annak eredménye alapján dönthető csak el hogy a betegség maradéktalanul, részben vagy nem gyógyítható. Legvalószínűbben ez egy idült kötőhártyagyulladás,ami a megfelelő antibiotikumos kezeléssel meggyógyítható.Ehhez persze szükség lehet a kötőhártyaváladék bakteriológiai-rezisztencia vizsgálatára.
Kedves Dániel! A kanári ivarmeghatározás valóban nem egyszerű feladat, csak tapasztalt vizsgáló képes elkülöníteni a hímet a nősténytől, azt is ivarérett korában, ami 8-10 hónapos korra tehető. Eltérés a kloáka alakjában mutatkozik, illetve hangadásukban, ugyanis a hímek énekelnek, a tojók rövid hívó hangot hallatnak, azt is ritkán, bár ez is egyedi eltérést muatahat. Ha kereskedésben vásárolt példányokról van szó, az eladó jogszabályi kötelezettsége az ivar és a kor pontos megjelölése eladáskor. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor
Táp mellé mást is kapjon: marhahús, konyhai maradék, porcos, csontos dolgokat is ehet. Normál esetben az ételben benne van a kellő Ca.