2066. Súlykontroll lovaknak
Sem a sovány, sem a túlsúlyos lovak nem egészségesek. Hogy edzésben maradjanak, nagyon fontos, hogy egy, speciálisan a lovak számára kialakított étrendet kövessenek, és megtartsák mozgásprogramjukat.
Sem a sovány, sem a túlsúlyos lovak nem egészségesek. Hogy edzésben maradjanak, nagyon fontos, hogy egy, speciálisan a lovak számára kialakított étrendet kövessenek, és megtartsák mozgásprogramjukat.
A tengerimalacok elképesztő házi kedvencek, de mint minden más állat esetében, az ő gonozásuk is felelősséggel jár.
A palackorrú delfinek intelligenciájuknak, barátságos természetüknek és „mosolygós” arckifejezésüknek köszönhetően váltak közkedveltté a nagy delfináriumokban és a búvárok körében.
Összetéveszthetetlen csíkos bundájával, a fennséges és előkelő tigris mindig is a hatalom, az erő és a nemesség jelképe volt. Ismerjük meg őt közelebbről is!
A szürke óriáskenguru Ausztrália és Tasmánia erdeiben fordul elő és inkább a fák között él, azonban a nyílt füves területekre is kimerészkedik legelni.
A természetben bármi előfordulhat! Még olyan is, ami addig Önöknél még soha! Elképzelhető, hogy az első kölyök "születése" inkább vetélés volt a történtek miatt. És a cica szervezete próbálta megvárni a másik cica születéséhez az optimális időpontot. Egy ellés megváltoztathatja egy állat jellemét, emberhez való viszonyulását. Sok állat, aki addig hiperaktív volt, megnyugszik szülés után, vagy éppen kedvesebb lesz. A cica fokozott kedvességében közrejátszhat az is, hogy elveszítette a kölykeit. Szerintem.
Előfordul szukáknál, hogy nem fogadnak el egy bizonyos kant. Másikat kellene keresni, hátha sikerül. De olyan is van, hogy egyáltalán nem engedi magához a kanokat. Ilyenkor gyengéd "erőszakra" van szükség. Az is fontos, hogy a legjobb időpontban próbáljuk a kant hozzá engedni (ez vér-progeszteronszint méréssel dönthető el)! Egy állatorvosi vizsgálat sem lenne rossz ötlet, hátha van valami fizikai (pl. hüvelyi) oka a tartózkodásnak! A palotapincsik hajlamosak agresszívoskodni. :) Kis koruktól kezdve következetesen és vagányan kell őket nevelni, hogy kedvesek, barátságosak és kezesek legyenek. Persze vannak kivételek is, minden irányban!
A pintyfélék és a hullámos papagájok más-más, de sokban hasonló étrendet igényelnek. Javaslom, hogy előre elkészített, minőségi madáreleséggel táplálja őket. A jobb készítményekben minden, a madarak számára fontos/nélkülözhetetlen összetevő benne van. A "hétköznapi, gyakran etetett magvak" között nincs mérgező. A mogyorót, diót inkább csak darálva, a lágyeleséghez keverve célszerű a kistestű madaraknak adni.
Nincs tuti recept. Türelem, sokat ott kell lenni mellettük, fokozatosan közeledni és lassan megszokják a gazdikat!
Szerintem el fog múlni ez a természetes rivalizlás! Nagyon fiatalok még. Mindenképpen külön kellene őket etetni! De az is előfordul, hogy egy kutya "rossz evő"! Ilyenkor nagyon vigyázni kell, nehogy túlzottan elkényeztessük kajaügyileg, mert ez csak tovább ronthat a helyzeten!