2076. Az anolisz gyík
Az anoliszok sok helyen kedvelt háziállatok. Könnyű vigyázni rájuk, szórakoztatóak, egyes fajtájukat még melegházban is lehet tartani.
Az anoliszok sok helyen kedvelt háziállatok. Könnyű vigyázni rájuk, szórakoztatóak, egyes fajtájukat még melegházban is lehet tartani.
Nagyon fontos, hogy a házikedvencként tartott hüllő és a kétéltű étrendje megfelelő legyen. Az etetés során nem csupán vitamin-és ásványi anyag szükségletüket kell szem előtt tartani, hanem vadászösztönüket is.
A teknősök több, mint 200 millió éve léteznek a Földön, megelőzve az emlősöket, a madarakat, a krokodilokat, a kígyókat, és még a gyíkokat is a fejlődésben. Lássunk néhány érdekes tényt a páncélos állatokkal kapcsolatban!
Egy szakállas agáma gondozása nem túl bonyolult feladat, ráadásul nagyon szórakoztató állat. Ha elég óvatosan bánsz vele, és odafigyelsz az igényeire, sokáig élvezheted a társaságát.
A leopárdgekkó a legkönnyebben tartható gyíkok közé tartozik, amelyről a fiatal hüllőbarátok is viszonylag könnyen gondoskodni tudnak. Egy számára kényelmes terrárium berendezése sem túl nehéz.
Kedves Olvasónk! Nem írja, hogy mennyi idős a kutya. Most lett esetleg elválasztva? Gyakor hiba, hogy a tenyésztőtől elhozott kiskutya hasmenéses, mert nem beszélték meg a tenyésztővel a kiskutya korábbi táplálását. A hirtelen takarmányváltás, ami az elválasztással együtt járó stresszel hasmenést is okozhat. Ha elhozta a kiskutyát, feltétlen vizsgáltassa meg választott állatorvosával , aki tájékoztatni fogja a további teendőkről. Ha már korábban elhozta, akkor az oltások jönnek. Kapott már oltaásokat? ezt sem írta... Amit mindenképpen javasolni tudok, vigye el állatorvoshoz!
Kedves Olvasónk! Elég nagy butaságot csináltak!! 6 hetesen talán már el lehet hozni, sokan így is tesznek, azt már egészen jól viseli a kiskutya, de én azt vallom, hogy 8 hetes korában jó elválasztani a kiskutyát. 8 hetes koráig többszöri féreghajtáson kell átesnie a tenéysztőnél, majd 7-8 hetesen először kell kapnia az első védőoltását. A tenyésztővel szokás megbeszélni a kiskutya táplálását, hogy ne történjen hirtelen takarmányváltás, ami az elválasztással együtt járó stresszel hasmenést is okozhat. De ha már elhozta a kiskutyát, feltétlen vizsgáltassa meg választott állatorvosával , aki tájékoztatni fogja a további teendőkről.
Kedves Gazdi! Jó lenne mielőbb megmutatni kutyáját állatorvosának, aki megvizsgálja, esetleg vért vesz tőle részletes kivizsgálásra, bőrkaparékmintát küld a laboratóriumba stb. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
El kellene vinni a cicát egy olyan helyre ahol meg tudják röntgenezni, vagy ultrahanggal megvizsgálni hogy kiderüljön végre hogy kialakult-e belső sérülés, és ha igen melyik szervben.Lehet hogy már akkor sem lehet segíteni, de sokkal több lesz rá az esély.
Igen, az ellés jelei. A kutya elléséről itt olvashat >>