2076. Az anolisz gyík
Az anoliszok sok helyen kedvelt háziállatok. Könnyű vigyázni rájuk, szórakoztatóak, egyes fajtájukat még melegházban is lehet tartani.
Az anoliszok sok helyen kedvelt háziállatok. Könnyű vigyázni rájuk, szórakoztatóak, egyes fajtájukat még melegházban is lehet tartani.
Nagyon fontos, hogy a házikedvencként tartott hüllő és a kétéltű étrendje megfelelő legyen. Az etetés során nem csupán vitamin-és ásványi anyag szükségletüket kell szem előtt tartani, hanem vadászösztönüket is.
A teknősök több, mint 200 millió éve léteznek a Földön, megelőzve az emlősöket, a madarakat, a krokodilokat, a kígyókat, és még a gyíkokat is a fejlődésben. Lássunk néhány érdekes tényt a páncélos állatokkal kapcsolatban!
Egy szakállas agáma gondozása nem túl bonyolult feladat, ráadásul nagyon szórakoztató állat. Ha elég óvatosan bánsz vele, és odafigyelsz az igényeire, sokáig élvezheted a társaságát.
A leopárdgekkó a legkönnyebben tartható gyíkok közé tartozik, amelyről a fiatal hüllőbarátok is viszonylag könnyen gondoskodni tudnak. Egy számára kényelmes terrárium berendezése sem túl nehéz.
Kedves Gazdi! Mutassa meg állatorvosának, mert a sebek lehetnek fertőzés, daganatos megbetegedés, stb. miatt is. HA a sebet magának okozz a macska (véresre vakarja a fülét), akkor akár lehet rühös is. Ez kíméletlen viszketést okoz, de kívülről sokszor nem látszik semmi nyoma, mert az atkák a hallójárat mélyén élnek. Az állatorvos egy speciális lámpával belenéz a fülbe. Ha megtekinti a hallójárat bejáratát, és feketés színű törmeléket lát benne, akkor a diagnózis biztos. Emberre veszélytelen, de feltétlen kezelést igénylő bántalomról van szó, mert az állat szenved tőle, és társait tovább fertőzi. A szőrhullásról: A cicákat mindenképpen el kell vinni mielőbb a kezelő állatorvosukhoz, aki alapos fizikális vizsgálat után elvégzi az ilyenkor szokásos kiegészítő vizsgálatokat (bőrkaparék-vizsgálat, baktérium- és gombatenyésztés, vérvizsgálat). A bőrbetegségek mindik komplex oktanúak. A tünetek ellenére felmerül még a gombás, illetve a parazitás háttér is. Mindenképpen fontos kideríteni a kiváltó okot, hogy célzott kezeléssel meg lehessen gyógyítani őket. Házilag nem érdemes kezelni, amíg nem tudja, hogy pontosan mi okozza a tüneteket...
Inkább azt a tojót kellene különtenni,amelyik kevésbé harmonizál a hímmel. Ha a tojó szaporodna, de a hím még nem ivarérett, akkor magtalanok lesznek a tojások.
Kedves Zommbee, a hintát etető hullámost orvoshoz kéni vinni, ezt a választ kapta Rácz Sándor madárszakértőtől: Hullámosunk nem beszél csak eteti a hintáját... A képen nem nimfa van, hanem hullámos papagáj.... 3-4 hullámos kalitka igánye: A leendő volier méretezésekor inkább az elhelyezésre szánt lakásrész mérete, a takaríthatóság, a madártartás során elvégzendő egyéb feladatok szempontjai legyenek mérvadók. Alapszabály, hogy nagy röpde nincs, 2 pár minimális szükségletének, várható szaporulatuk leválasztásig való elhelyezésével egy kb. 50x80cm alapterületű 70cm magasságú kalit már minimálisan elegendő, de sok megoldás létezhet a szekrény mérettől a madárszobáig. Odút legalább még egyet, de inkább kettőt kellene beszerezni, hogy legyen némi válogatási lehetőség, illetve ha a még ki nem repült fiókák mellett a tojó új költést készít elő, akkor azt másik odúba tehesse. A hullámos röpde váza készülhet keményfából is, de a fémváz praktikusabb. Rácsanyagnak megfelel a fonott, aprószemű "pintyháló", de alkalmasabb a 19x19mm-es szemátmérővel készült, legalább 1mm vastag drótból készült pontheggeszett háló. Ha külső elhelyezésre kerülne a röpde, akkor a drótvastagság legalább 1,4mm legyen. hullámos tartásáról itt olvashat >> Hullámos papagáj Hogyan tanítsuk beszélni a papagájt?
Kedves Gazdi! A leírása alapján csak annyit látok, hogy a cicája központi idegrendszeri tüneteket mutat, amely lehet organikus neurológiai probléma, de lehet epilepsziás tünet is. Nem mindegy, hogy milyen betegséggel állunk szemben, mert a diagnózisnak megfelelően tudunk csak gyógyszerezést előírni. Nagyon sok tünetet mutat a macskája, kiemelnék egyet; pl.: tipikus tünet, hogy ha megrázza a fejét, akkor az oldalára dől. Ilyen esetekben egy alapos belgyógyászati és neurológiai kivizsgálás szokott eredményre vezetni. Mindenképpen javaslom, hogy keresse fel állatorvosát! Üdvözlettel: Dr. Kiss Gabriella
NEM viselkedési zavar, ha nem az ivaréréssel és a szexuális konkurenciával és a kettőjük közötti rangsorral összefüggő jelenség. IGEN - azonnal ivartalaníttatni, (legalább az egyiket !) majd 4-6 hónap után beállítani a két kutya közötti rangsort.