2076. Melyik kullancs irtó nyakörvet válasszam?
17 többféle hatóanyag-tartalmú, kutyáknak szánt kullancsirtó- és kullancsriasztó nyakörvet tesztelt a NÉBIH Szupermenta csapata. Volt olyan is, ami hatóanyagot sem tartalmazott.
17 többféle hatóanyag-tartalmú, kutyáknak szánt kullancsirtó- és kullancsriasztó nyakörvet tesztelt a NÉBIH Szupermenta csapata. Volt olyan is, ami hatóanyagot sem tartalmazott.
Czapáry Veronika írónővel egy ideje már lehetetlen vele négyszemközt beszélni, mert mindig ott áll, ül, vagy éppen lábainál fekszik Sir Edgár, az agár.
Volt olyan már, hogy megláttál egy kutyát és beugrott róla egy ismerősöd? Most a celebek hasonmásait találtuk meg különböző állatokban.
A féregtelenítés különösen fontos, hiszen a kutyák és macskák bélrendszerében élősködő kifejlett férgek nagy része képes az emberben is megbetegedést okozni. Milyen férgek laknak állatainkban és mit okozhatnak számunkra?
Lexi május végén, öt társával együtt került a Rex Alapítvány gondozásába. A kutyák borzasztó fizikai és lelki állapotban érkeztek az Állatszigetre.
Kedves Gazdi! A tünetek alapján jó lenne egy alapos kivizsgálás, ultrahang, röntgen, labor ami tisztázhatná, hogy ez mi. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
A 4TAPPANCS KUTYAiskolákban mi ezt a BÁZIS kurzusokon tanítjuk, és úgy nevezzük, hogy TILTÁS. Valamilyen erős hang vagy érintés (víz spriccoló) ingerrel meg kell szakítani a kutya viselkedését, még mielőtt eléri a TILTOTT tárgyat. A szájból kivételt, - ösztönösen, - játékos harcnak fogja föl a kutya, - ezért céltalan, eredménytelen! A pórázra kötést, magyarázkodást nem érti és nem tudja a cselekvéssel összekötni a kutya, - ezért céltalan, eredménytelen!
A hasmenésnek sokféle oka lehet, még akár az is, hogy nem volt hozzászokva a táphoz. De lehet más is, akár a bolhairtó is, de ezt azonban így nehéz kitalálni. Mindenképpen megnyugtatóbb lenne ha megvizsgálná állatorvos.
Kedves Erzsébet! A szemölcsök kenegetésével kapcsolatos kérdésében - gondolom - TEAFA olajat akart írni. Igen, ezzel lehet ecsetelni a szemölcsöket. Elősegíti a visszahúzódásukat, leszáradásukat. A második kérdésére azt tudom válaszolni, hogy egy ilyen idős kutyánál már elég gyakori az inkontinencia a szalagok megereszkedése, meggyengülése miatt. A kezelés lehetősége nagyban függ attól, hogy mennyi ideje állnak fenn a panaszok, milyen fajtájú és testméretű a kutyus, ivartalanított-e vagy sem, ...; és még jó néhány egyedi sajátságot is figyelembe kell venni ezen tünet kezeléséhez. Ehhez már ajánlatos lenne egy szakembert személyesen felkeresni. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
A kálcium önmagában kevés lesz. Javasolom keressen fel egy állatorvos kollégát, mindenképpen be kellene fújni bolhairtó spray-vel, majd bolha-kullancs elleni Spot On készítménnyel lekezelni. A viszketésre a kálciumon kívül gyulladáscsökkentő injekciót is kell kapnia...