2076. Az anolisz gyík
Az anoliszok sok helyen kedvelt háziállatok. Könnyű vigyázni rájuk, szórakoztatóak, egyes fajtájukat még melegházban is lehet tartani.
Az anoliszok sok helyen kedvelt háziállatok. Könnyű vigyázni rájuk, szórakoztatóak, egyes fajtájukat még melegházban is lehet tartani.
Nagyon fontos, hogy a házikedvencként tartott hüllő és a kétéltű étrendje megfelelő legyen. Az etetés során nem csupán vitamin-és ásványi anyag szükségletüket kell szem előtt tartani, hanem vadászösztönüket is.
A teknősök több, mint 200 millió éve léteznek a Földön, megelőzve az emlősöket, a madarakat, a krokodilokat, a kígyókat, és még a gyíkokat is a fejlődésben. Lássunk néhány érdekes tényt a páncélos állatokkal kapcsolatban!
Egy szakállas agáma gondozása nem túl bonyolult feladat, ráadásul nagyon szórakoztató állat. Ha elég óvatosan bánsz vele, és odafigyelsz az igényeire, sokáig élvezheted a társaságát.
A leopárdgekkó a legkönnyebben tartható gyíkok közé tartozik, amelyről a fiatal hüllőbarátok is viszonylag könnyen gondoskodni tudnak. Egy számára kényelmes terrárium berendezése sem túl nehéz.
A tünetek alapján nem tubom beazonosítani a sántítás okát. Fizikális vizsgálatra lenne szükség. Vigye a kutyust állatorvoshoz!
A kutya ivari meghatározás nem igen érthető: vagy kan belső ivarszervei vannak, vagy szuka belső ivarszervei vannak, vagy ivartalanított/sterilizált kan vagy szuka kutya. De tulajdonképpen a két kutya harmónikus együtttartását illetően közel nincs akkora jelentősége mint amekkorát néha a gazdik tulajdonítanak neki. (pld. ha egy szuka emelt lábbal vizel, az domináns megnyilvánulás, helytelen nevelés, rangsorhiány, de nem külső szexuális viselkedési jel, ha egy kannak a hasüregben maradt a heréje az nem a külső nemi jelleg megváltozása, he nem az egy anatómiai tünet, stb. ) - Semmi akadálya nincs egy 4-5 éves kutya nevelésének, tanításának. - A két és több kutya együttartásával kapcsolatos írásomat el tudom küldeni e-mail, ha írnak nekem az info@4tappancs.hu-ra. - Az én véleményem, és a gyakorlatom szerint a kutyák nevelését és tanítását 8 hetes korban a legideálisabb elkezdeni.
Sok állat szóba jöhet. A rágcsálók nagy részének megfelel a 13 fok. Lehet csincsilla, degu, mókus, lemming, egérféle. Gyakran olvasni, hogy degukak, afrikai egereknek veszélyes a 15-16 fok alatti hőmérséklet. De ez egyáltalán nincs így. Ha az állatot huzamosabb ideig meleg lakásban tartjuk, ne helyezzük át hidegebb helyre. De ha folyamatosan alacsony hőmérsékletű helyiségben van, abból nem lesz semmi probléma. Nálam a deguk 8 fokos környezetben nagyon jól érezték magukat, élénkek, vidámak voltak, szaporodtak is, a kicsik is gond nélkül felnőttek. A mókusok nagy része pedig még sokkal jobban is érzi magát 13 fokban, mint nyáron.
Kedves Viki, ajánljuk figyelmedbe a következő cikkeinet: Milyen gyakran vigyem ki a kutyát szobatisztaságra nevelés közben? Szobatisztaságra a kiskutyát is nevelni kell Hogyan neveljük szobatisztaságra a kölyökkutyát? Hogyan szoktassuk a kutyát szobatisztaságra?
Nyugodtan vigye el állatorvoshoz, vannak olyan kollégák, akik szívesen foglalkoznak minden állattal. Üdv