2086. Hogyan tanítsuk beszélni a papagájt?
Főleg a papagájok ismertek arról a képességükről, hogy képesek lemásolni egy nagyon sajátos hangfajtát a környezetükben: az emberi beszédet. Sok türelemmel megtaníthatjuk kedvenc madarunkat beszélni.
Főleg a papagájok ismertek arról a képességükről, hogy képesek lemásolni egy nagyon sajátos hangfajtát a környezetükben: az emberi beszédet. Sok türelemmel megtaníthatjuk kedvenc madarunkat beszélni.
Ön úgy érzi, szerető gazdája tudna lenni egy jó sorsra érdemes kutyának? Szívesen örökbe fogadna egy négylábút? Ha kutyát szeretne, ne feledje, május 15-én szebbnél szebb, okos, kedves eb közül választhatja ki leendő kedvencét.
A schnauzer egy eszes, bölcs kutyafajta. Ismerkedjünk meg a fajta eredetével, a különböző méretű schnauzerekkel, természetükkel, esetleges betegségeikkel!
A sportos kutyák keményen dolgoznak egész évben és ezért szükségük van kalória-kiegészítésre. Amikor tombol a tél, az aktív kutyák több kalóriát égetnek el, hogy melegen tartsák magukat. A Te kutyád aktív és extra kalóriát igényel, ha több mint két órát vesz részt olyan tevékenységekben, mint például frizbi-kergetés, labda-elkapás, túrázás, engedelmesség gyakorlás vagy gyaloglás.
Vannak, akik nem hisznek a kutyák nyers étrend alapú etetésében (vagyis az étrend főként a nyers húsra és nyers csontokra alapul), és az olyan bakteriális fertőzésektől tartanak, mint például a Salmonella és E. coli. Én úgy gongolom, sokkal okosabb, ha az ember utánaolvas. A kutatásaok azt bizonyítják, hogy a kutyatársadalom többnyire nyers húst fogyaszt - hiszen erre is tervezték!
Kedves Gazdi, Ha az anya nem eteti a kiscicákat, akkor mesterségesen kell etetni őket, az alábbi cikkben erről minden fontos információt megtalál: http://www.haziallat.hu/macska/taplalkozas/kismacska-etetese/2109/
Nem valószínű. Üdv
Ha már szépen kitollasodtak, a kertben kellene elhelyezni őket egy időjárástól és ragadozóktól védett kalitban. Kiengedéskor fatörzsre, levelekre helyezve kapjanak rovarokat, kukacokat. Az apró énekesmadarak fiókái általában a kirepülést követő pár napon, legfeljebb egy héten belül már önállóan megtalálják a táplálékot. Szabadon engedésüket követően legnagyobb veszélyt az jelenti, hogy sokkal gyengébb a félelem érzetük, mint a szüleik által nevelteknek, így könnyebben áldozatul eshetnek.
Ha a kiskutya mindkét heréje nem szállt le 5 hónapos koráig, akkor reálisan csak nagyon minimális az esély arra, hogy ez bekövetkezzen. Ebben az életkorban már a hormonkezeléstől sem igen várható eredmény. A le nem szállt here azonban bárhol lehet (még a hasüregben, vagy félúton valahol a lágyékcsatornában), és legelőször is azt kellene tudni, hol van, hol kell keresni. Ezért nem kedvelt műtét ez, mert ha nem lehet megállapítani, a fél hasüreget át kell kutatni utána. De nem is biztos, hogy szükség van a műtétre. Ha mégis, akkor azt majd akkor is lehet műtéttel orvosolni, amikor esetleg problémát okoz. Nem kell tehát kapkodni! Népi gyógymód erre nincs, a lemasszírozás pedig valóban megmosogni való ötlet. Nagy esély van arra, hogy ebből a helyzetből soha semmi hátránya nem származik majd a kutyájuknak. Egy dolog van csak, ami nem ajánlott, ez pedig a fedezése (pároztatása), mert ezt a hibás tulajdonságot örökíteni fogja az utódaira, amit nem feltétlenül kellene "elkövetni".
Valószínűleg szőrtetűről van szó. Általában a bolhairtószerek hatékonyak ellene, de macskát nehéz fürdetni. Azt javaslom, a legközelebbi állatorvost keresse meg és vásároljon nála megfelelő irtószert spray vagy tarkóra csöppenthető formában. Ezek 1 néha 2 hónapig is hatásosak. Emberre veszélytelen.