2091. Mit tartalmaz a kutyaeledel?
Szeretnéd tudni, mit eszik a kutyád, ha a címkén az áll, hogy marhahús vagy árpa? Olvasd el a következő cikket és megtudod!
Szeretnéd tudni, mit eszik a kutyád, ha a címkén az áll, hogy marhahús vagy árpa? Olvasd el a következő cikket és megtudod!
Unatkozik a kutyusod? Mi adunk neked néhány ötletet ahhoz, hogyan űzd el az unalmát.
A hízás elleni harc már nem csak két lábon folyik. Egyre több a túlsúlyos kutya és macska. Egy kis mozgással és a kalóriabevitel ellenőrzésével a folyamat megállítható.
Amikor a háziállat kiválasztására kerül sor, nehéz dönteni a kutya és macska között. A döntés meghozatalakor jó, ha figyelembe vesszük, életformánkhoz, lehetőségeinkhez melyik állat illik jobban.
Mit tegyél abban az esetben, ha kedvenced nem hajlandó együttműködni veled, mikor meglátja a fogkefét a kezedben? Hasznos tippek fogmosáshoz.
Kedves Detti! Ha egyértelmű a diagnózis, akkor a tüneti kezelésen kívül (fájdalomcsillapítás, antibiotikum, roborálás stb.) sajnos tényleg nem lehet sokat tenni... Az Ön által említett megoldást szerintem egy kollega sem vállalná el, ugyanis azzal csak tovább szóródna a tumor, és még nem is volt szó a műtét legfőbb kockázatairól: a cicus korából adódó altatási kockázatról, és a daganat esetleges műtéti sérülésekor fellépő vérzésről...
Kedves Lilla! A kutyusa problémájára sajnos nincsen egy olyan varázstáp vagy -gyógyszer, ami azt gyorsan megoldaná. A legfontosabb, hogy ne hízzon, amit kétféleképpen tud elérni (vagy ezeket kombinálva): mozgatás gyakorisága (séták, kirándulások stb.) és az alacsony energiatartalmú (light) tápok/táplálékok adása. Hogy ez utóbbiak közül, melyik a legjobb, megoszlik a vélemény: ki kell próbálni többféle gyártó termékét. Az ízületi problémákra (ha vannak, vagy azok megelőzésére) a különféle zöldkagyló kivonatokat javasolnék. Ezekből országunkban legalább tízfélét forgalmaznak.
Kedves Panni! Daganatos estekben homeopátiával és egyéb természetes gyógymódokkal elérhető eredmény nagyban függ attól, hogy mikor kezdődött a betegség, mennyire előrehaladott, mennyi idős az állat, és mennyi tartaléka van még a szervezetnek az öngyógyító folyamatok beindításához! Egy ilyen terápiát azonban mindenképpen egyedileg kell összeállítani, hiszen a hatékony kezeléshez igen sok tényezőt kell figyelembe venni: a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket, a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Részletesebben: http://www.kimintvet.hu/szelid/szelid_homeo/homeop.html#hnttt Ezért azt javaslom, hogy keressen fel egy homeopata állatorvost. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos.
Szorgalmasan hordják kezelésre, és kövessék az állatorvos utasításait! Ennél többet nem igen tudnak tenni.
A megnevezett kenőcsöt nem ismerem, így erről ezért nem tudok érdemben nyilatkozni. Arról sem tudok, hogy ilyen jellegű homeopátiás gyógyszer lenne. De ezt egy kifejezetten homeopata állatorvostól lehetne megkérdezni. Látta már a cicája szemét szemész állatorvos specialista? A tanácsom az, hogy jó lenne felkeresni vele egy ilyen kollégát (ma már sokan vannak).