2091. 10 aktív kutya, csak fitteknek ajánljuk!
Bemutatjuk azt a 10 kutyafajtát, amit csak akkor válassz, ha biztosítani tudod a számunkra olyan fontos rendszeres mozgást.
Bemutatjuk azt a 10 kutyafajtát, amit csak akkor válassz, ha biztosítani tudod a számunkra olyan fontos rendszeres mozgást.
Egyre több statisztika lát napvilágot arról, hogy az ekcémával és egyéb bőrbetegséggel küzdő kutyusok száma folyamatosan nő. Sajnos, ahhoz, hogy ezt észrevegyük, nem is kell hivatalos adatokat kutatni, csak elég szétnézni a környezetünkben és beszélgetni a kutyás barátainkkal. Ennek az egyik kiváltó oka mindenképpen abban keresendő, hogy az átlagos bolti kutyasamponokban olyan anyagok találhatók, amik irritálják és szárítják a kutyák bőrét.
Kvízjátékunkban megnyerheted Magyarország leghíresebb macskájának most megjelent könyvét! Puszi, Erzsi A világ macskaszemmel, írta Homonnay Gergely. Olvass bele:
Ha igaz társra, hű barátra vágyik, biztos lehet benne, hogy a Fővárosi Önkormányzati Rendészeti Igazgatóság Állategészségügyi Szolgálatának Illatos úti telepén megtalálja a 2016. november 26-ai Örökbeadó napon.
Ha továbbra is városligeti kutyás szeretnél maradni, olvasd el az alábbiakat és töldts ki a kérdőivet!
Valószínűleg táp eredetű a probléma. Ha tápváltással nem szűnne a hasmenés, akkor mindenképpen mutassa meg állatorvos kollégának. A féreghajtást viszont érdemes lenne megismételni, és adhat pár hétig probiotikumot a kutyusnak...
Kedves Gazdi! Látatlanban senki nem tud segíteni, amennyiben nem tudja megoldani a szállítást, próbáljon házhoz hívni egy állatorvost, aki sürgősen megvizsgálja mindkét állatot.
Kedves Gazdi! Elképzelhető az allergiás háttér, de lehet még bőrgomba is vagy valamilyen fonákérzés a farokvégen. Ez kivizsgálást igényel. El kellene vinni állatorvoshoz. Üdvözlettel Dr.Szaniszló Ferenc
Kedves Erzsi! ... akkor úgy tűnik tényleg van benne csivava vér. :) Sajnos nem tudok olyan fájdalommentes eljárásról, ami megoldaná a "problémáját".
Kedves Pápai Erzsébet! Feltétlen javasolnám, hogy vigye állatorvoshoz. Valószínűleg egy a szemhéjon található mirigy gyulladása. Általában ambulánsan, altatás nélkül (gyógyszeresen) megoldható, amennyiben erre nem gyógyul, vagy felmerül a daganatos háttér, akkor válik/válhat szükségessé a műtét (sebészi eltávolítás).