2106. A kutyafüle, avagy gombás fertőzések
A gombás fülfertőzések komoly egészségügyi problémák a kutyáknál. Ha nem kezelik ki gyorsan, ezek a problémák komoly szövődményeket okozhatnak.
A gombás fülfertőzések komoly egészségügyi problémák a kutyáknál. Ha nem kezelik ki gyorsan, ezek a problémák komoly szövődményeket okozhatnak.
A pekingi palotakutya apró termete ellenére igen bátor. Jellegzetes ráncos pofijának, kerek szemeinek, bohókás természetének nehéz ellenállni. Ismerkedjünk meg vele közelebbről!
Egészségesebbé és aktívabbá teheted kutyád idősebb éveit négy egyszerű, de hatékony stratégia által. Tedd meg most ezeket a lépéseket, hogy segíts elhárítani a kutya időskori problémáit!
Kedvenceinknél gyakran tapasztalhatjuk, hogy a leggondosabb tartási és takarmányozási feltételek biztosítása mellett is – jobb esetekben csak átmenetileg – csökken a kondíciójuk, talán még a hangulatuk is rosszabb, mint korábban, sokszor anélkül, hogy annak különösebb okát meg tudnánk magyarázni.
Az emberek közbenjárásának köszönhetően számos emlős kihalt, néhány faj pedig a mai napig is veszélyeztetett.
Kedves Gazdi! Sajnos nem lehet tudni, hogy mi lenne a cicus reakciója, lehet, hogy feloldódna, de lehet, hogy pont az ellenkezőjét váltaná ki, sajnos ez lutri. Szerencse, hogy kertes ház, mert kijárhatnak a cicák, így ha a második cica mellett döntenek, akkor van hely még terjeszkedni, pláne, ha mostani nem annyira kijárós. Mindeképp kiscicát vigyenek haza, az idősebbek könnyebben elfogadják a picit, mint a felnőttet. Vannak ilyen cicák, akik nem annyira szeretnek kézben lenni, barátkozni. Persze ettől ők még ugyanúgy ragszkodnak hozzánk, max. nem mutatják ki annyira. Ezt csak elfogadni lehet, megváltoztatni kevésbé. Az alábbi cikkkek segíthetnek http://www.haziallat.hu/macska/viselkedes/egy-vagy-ket-macska-tartas/1822/ http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/macska/macskak-osszeszoktatasa/13225/
Ezt így nagyon nehéz megállapítani, azonban fehér váladék nem jöhet a nyuszitól, ami normálisnak mondható. MIndenképp egy orvosi vizsgálatot javasolnék. Egy új nyuszinál ez amúgy is szokás. NÉzze meg orvos, így egy esetleges tenyésztői hibát is még időben ki lehet küszöbölni...
Kedves Gazdi! A leírt tünetek számtalan kórképbe illenek, részletes vizsgálatokra lenne szükség a diagnózishoz. Nehézfém mérgezésre nem gondolnék, Macrorhabdus fertőzésre annál inkább. Ez a kórokozó bélsár vizsgálattal jó eséllyel kimutatható, bár nem biztos, hogy egyszeri mintavétel elegendő. Javaslom, hogy mielőbb keressen fel egy papagájokkal is foglalkozó specialista állatorvost, aki segít a végére járni az esetnek.
Képek és leírás alapján nem lehet véleményt alkotni, nem is vállalkoznék rá. Próbálja meg a Betadine-os sebfertőtlenítést, de ha nem gyógyul a seb, mutassák meg állatorvosnak.
Kedves Anita! El kéne vinni mihamarabb állatorvoshoz. Oltásokat megkezdeni, féregteleníteni. Chip cicáknál nem kötelező, az kutyákra vonatkozik. A védőoltások ára rendelőnként változik, érdeklődni kell az Önhöz közeli állatorvosi rendelőben az árakról. Ilyen oltásokat fog kapni:http://www.haziallat.hu/macska/gondozas/macska-vedooltas/4902/ Féregteleníteni negyedévente szükséges. Kiscicáknak külön bolhairtó kell, de az állatorvos a cica megvizsgálása utén, erre is javasolni fog majd szert. Az alavető higiéniai szabályok betartásával semmilyen baja nem lehet a gyerekeknek.