2106. A kutyafüle, avagy gombás fertőzések
A gombás fülfertőzések komoly egészségügyi problémák a kutyáknál. Ha nem kezelik ki gyorsan, ezek a problémák komoly szövődményeket okozhatnak.
A gombás fülfertőzések komoly egészségügyi problémák a kutyáknál. Ha nem kezelik ki gyorsan, ezek a problémák komoly szövődményeket okozhatnak.
A pekingi palotakutya apró termete ellenére igen bátor. Jellegzetes ráncos pofijának, kerek szemeinek, bohókás természetének nehéz ellenállni. Ismerkedjünk meg vele közelebbről!
Egészségesebbé és aktívabbá teheted kutyád idősebb éveit négy egyszerű, de hatékony stratégia által. Tedd meg most ezeket a lépéseket, hogy segíts elhárítani a kutya időskori problémáit!
Kedvenceinknél gyakran tapasztalhatjuk, hogy a leggondosabb tartási és takarmányozási feltételek biztosítása mellett is – jobb esetekben csak átmenetileg – csökken a kondíciójuk, talán még a hangulatuk is rosszabb, mint korábban, sokszor anélkül, hogy annak különösebb okát meg tudnánk magyarázni.
Az emberek közbenjárásának köszönhetően számos emlős kihalt, néhány faj pedig a mai napig is veszélyeztetett.
Valószínűleg valamilyen átmeneti fájdalom, zsibbadás lehet. Nézzék át a talpait, ujjközeit, nem szúródott-e bele valami? Ha nem, és a probléma visszatér, akkor vizsgáltassák meg őt állatorvossal!
Kétségtelen, hogy a vér látványa mindig nagy aggodalmakat kelt, de azért koránt sincs akkora baj, mint gondolná! A vastag és végbél belső fala tele van apró, pici, vékonyfalú erecskékkel, amelyek egy kis erőlködés alkalmával könnyen megrepednek és ilyenkor pár csepp vér keveredik a bélsárba. Ez önmagában nem kóros, nem utal betegségre. Viszont gyakori követklezmény a hígabb és a túl kemény kaki ürítésénél. Az állatot mindig egyben kel nézni, és egy cicánál nagyon fontos, hogy milyen a kedve, eszik-e, jól múködik-e? Ha igen, akkor ezzel az apró tünettel nem nagyon kell foglalkozniuk.
Kedves Érdeklődő! Akkor lehet, nincs is baj? A hullámosok ivarérésekor derül ki, hogy hím, vagy tojó. Ilyenkor a csőr fölötti viaszos rész hímek esetében kékes lilás lesz, tojók esetében barnás, esetleg rózsaszínes.
Pl. a sok hányástól felületi trauma.
Valószínüleg létezik más megoldás is. Tudassa ezt a kezelő állatorvossal. Amennyiben ő nem partner a kezelés változtatásában , keressen fel egy más állategészségügyi intézményt. De előtte mindenképpen konzultáljon a kezelő állatorvossal. Üdv