2121. A szezonális kutyaallergia kezelése
A szezonális allergiákkal az emberek is nehezen birkóznak meg, a kutyáknak legalább ugyanekkora megpróbáltatást jelent. Íme néhány tanács, miként segítsünk, hogy kutyánk is átvészelje.
A szezonális allergiákkal az emberek is nehezen birkóznak meg, a kutyáknak legalább ugyanekkora megpróbáltatást jelent. Íme néhány tanács, miként segítsünk, hogy kutyánk is átvészelje.
Ha úgy látjuk, hogy beteg a madár, mikor nyújtsunk elsősegélyt, és mikor menjünk sürgősen állatorvoshoz? Ha tisztában vagy vele, hogy melyik tünet milyen betegségre utalhat, könnyebben eldöntheted, mi a helyes megoldás.
A beteg madár megfelelő táplálása, itatása nagyon fontos, mint ahogy az is, hogy melegen tartsuk, amíg rendbe nem jön. De melyek a rossz bőrben lévő madarak ellátásának legfontosabb szabályai?
Ha úgy érzed, lelkileg már készen állsz egy kiscica nevelésére, nincs más hátra, csak az, hogy sorra vedd, mi mindenre lesz szükséged a fogadására. Tippek cicaváráshoz.
A macskák ösztönösen szeretnek barangolni, de a kinti tartás számos veszélyt tartogat. Hogyan óvjuk meg ezektől a cicánkat?
A kiskutyák szeme 10-12 nap után nyílik ki és háromhetes korukban már mozogni kezdenek az alomban.
Vizsgálat nélkül nem javasolnék semmilyen gyógyszert. Ha valóban csak egy hangszálagyulladás, akkor magától is elmúlhat, de mint embernél is fontos, hogy a megváltozott hang miatt orvoshoz forduljunk, úgy állatoknál is. az állatorvos a megfelelő gyulladáscsökkentőt fogja javasolni, ha más elváltozást nem talál.
Kedves Törpehörcsög Gazdi! Nem nagyon hiszem, hogy lenne összefüggés a két dolog között, esetleg akkor, hogyha a lakás nagyon hűvös (10-12°C körüli). Elképzelhetőbbnek tartom, hogy szimplán ilyenkor kell neki pisilni, esetleg a területét jelöli ily módon. Nem nagyon tartom valószínűnek, hogy probléma lenne a hörcsöggel. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Üdvözlöm! Mivel még a kezelő állatorvosa sem vizsgálta meg, így interneten nem fogunk tudni segíteni.
A féreghajtást általában negyedévente ajánlatos elvégezni. Nagyon fontos a féreghajtás, ugyanis többféle féreg is okozhat fertőzést a kutyának. A fertőzést okozó leggyakoribb féregfajokat a következőképpen csoportosíthatjuk:Fonálférgek : orsóféreg ( Toxocara canis ), ostorféreg ( Trichuris vulpis ), kampósféreg ( Ancylostoma caninum )Galandférgek: uborkamagképű galandféreg ( Dipylidium caninum ), egyéb galandféreg fajok ( Echinococcus, Taenia )A férgek súlyos betegséget okozhatnak a kutyánakA belső élősködők által okozott probléma súlyosságát több tényező befolyásolja. Így például a kutya kora, általános egészségi állapota, a fertőzöttség mértéke és a parazita faja is. Felnőtt állatokban csak ritkán találkozunk súlyos tünetekben megnyilvánuló fertőzöttséggel, és a megbetegedett állatok rendszerint más ok miatt legyengült immunrendszerrel rendelkeznek vagy súlyos tartási hibák állnak a háttérben.A féregfertőzöttség elsősorban a kölyökkutyák esetében jelenthet súlyos problémát. Az orsóférgesség szinte minden kölyökkutyában előfordul. Közepesen súlyos esetben a fertőzöttség növekedésben való visszamaradást, a has puffadtságát, fájdalmasságát okozza, nagy mennyiségű féreg jelenléte a bélrendszerben azonban akár bélelzáródást, a kiskutya nagyfokú gyengeségét, sőt akár idegrendszeri tüneteket is okozhat.