2121. A szezonális kutyaallergia kezelése
A szezonális allergiákkal az emberek is nehezen birkóznak meg, a kutyáknak legalább ugyanekkora megpróbáltatást jelent. Íme néhány tanács, miként segítsünk, hogy kutyánk is átvészelje.
A szezonális allergiákkal az emberek is nehezen birkóznak meg, a kutyáknak legalább ugyanekkora megpróbáltatást jelent. Íme néhány tanács, miként segítsünk, hogy kutyánk is átvészelje.
Ha úgy látjuk, hogy beteg a madár, mikor nyújtsunk elsősegélyt, és mikor menjünk sürgősen állatorvoshoz? Ha tisztában vagy vele, hogy melyik tünet milyen betegségre utalhat, könnyebben eldöntheted, mi a helyes megoldás.
A beteg madár megfelelő táplálása, itatása nagyon fontos, mint ahogy az is, hogy melegen tartsuk, amíg rendbe nem jön. De melyek a rossz bőrben lévő madarak ellátásának legfontosabb szabályai?
Ha úgy érzed, lelkileg már készen állsz egy kiscica nevelésére, nincs más hátra, csak az, hogy sorra vedd, mi mindenre lesz szükséged a fogadására. Tippek cicaváráshoz.
A macskák ösztönösen szeretnek barangolni, de a kinti tartás számos veszélyt tartogat. Hogyan óvjuk meg ezektől a cicánkat?
Lehet szoptatás előtt lefejni egy kicsit az anyát, ne feszüljön a tőgye. Ha nagyon nem akar szopni a gida, lehet cumisüvegből adni a lefejt tejet
Az összes kullancs- és bolhaellenes készítményt, beleértve a nyakörveket is, komoly és hosszadalmas vizsgálatokkal tesztelik a gyártók, és csak olyan termékkel jelenhetnek meg a piacon, ami egészen biztosan ártalmatlan a kutyákra és az emberekre is. Ebből következően meggyőződéssel mondhatom, a kutyája bágyadtsága biztosan nem a rajta levő nyakörv miatt van.Egy alapos állatorvosi vizsgálat biztosan nem árt meg neki! Mutassa meg állatorvosának.
Kedves Olvasón! Ebben a két cikkben mindent megtalál, amit a szobatisztaságra nevelésről tudnia kell: Szobatisztaságra a kiskutyát is nevelni kell Milyen gyakran vigyem ki a kutyát szobatisztaságra nevelés közben? Hogyan szoktassam kutyapelenkára és szobatisztaságra a kiskutyám?
Kedves László! Igyekszem kérdéseire válaszolni, habár sok információ hiányzik ahhoz, hogy teljes képet kaphassak kedvence egészségi állapotáról: pl. hogy mennyi idős, mióta beteg, milyen tünetei vannak, stb. 1. Májátültetésről kutyák esetében nem tudok. 2. A gyógykezelése vonatkozásában sokféle lehetőség közül választhat: akadémikus orvoslás, természetes, szelíd gyógymódok (homeopátia, ayurveda, Bach-féle virágterápia, fényterápia, gyógytáplálékok). Én a szelíd gyógymódokat használom a praxisomban, tehát ezzel kapcsolatosan tudok tanácsot adni: Ha Ön ezt az utat választja, mindenképpen egyedi kezelést javaslok az Ön kedvence esetében. Ehhez szükséges, hogy felkeressen egy homeopata szakállatorvost, aki a kutya tünetei alapján egyedileg ki tudja választani a legmegfelelőbb / leghatékonyabb szer(eke)t. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. 3. Az antioxidánsok vonatkozásában csak a természetes összetételűeket ajánlom. Ezek kiválasztásában is segíthetek. 4. Utolsó kérdésére pedig nehéz egyértelműen válaszolnom, hiszen a véres székletnek sok oka lehet, lehet összefüggésben is az alapbetegével, lehet attól teljesen független is. Tehát az, hogy a kutyusnak májzsugorodása van, még nagyon kevés információ ahhoz, hogy Önnek egy hatékony terápiát tudjak javasolni, és ilyen esetben egyébként is fontos, hogy egyedi, "személyre szabott" kezelést kapjon a beteg állat. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea.
Ha más bőrelváltozás vagy tünet nem kíséri a jelenséget, és később magától rendeződik a probléma, lehet, hogy a vedlés miatti intenzívebb tisztálkodás okozza ezt. Szimmetrikus szőrhiány, bőrelváltozások nélkül hormonális rendellenességek miatt is jelentkezhet.