2126. Milyen költségekkel jár egy kiscica?
Egy kiscica nem olcsó mulatság! Nézzül át mi mindenre van szüksége egy kiscicának élete első évében és csak ha tudjuk vállalni, akkor kezdjünk bele a cicatartásba, így lehetünk csak felelős állattartók!
Egy kiscica nem olcsó mulatság! Nézzül át mi mindenre van szüksége egy kiscicának élete első évében és csak ha tudjuk vállalni, akkor kezdjünk bele a cicatartásba, így lehetünk csak felelős állattartók!
Szerencsére nagy trend környezetbarátnak lenni. Többek között a macskák tartása is piszkolással jár. Tanuljuk meg, hogyan csökkenthetjük a macskatartással járó szemetünket!
A tahiti pillangóhal nemcsak azért különleges, mert megeszi az üveganemónákat, hanem azért is, mert könnyen tartható korallszirtes akváriumban, és jól kijön más halakkal is. Minden szempontból nagyszerű választás.
Hogyan építsünk kültéri röptető ketrecet, hogy boldog és egészséges madarunk legyen? Röviden összefoglaltuk a megfelelő röpde kialakításának feltételeit, ahol madarad jól érezheti magát.
Mindannyian reménykedünk abban, hogy madarunkat soha nem éri baleset, mégis jobb, ha mindig fel vagyunk készülve, és elsősegélyt tudunk nyújtani. Ha szárnyas barátainkról van szó, nem mindig tudjuk uralni a helyzetet.
Kedves Gazdi Ha jól értem még elég kevés időt töltöttek együtt, ezért nem rombolnám a bizalmat ezzel a lábtörléses dologgal, hanem inkább épiteném a kapcsolatot sok játékkal, kötödés erősitéssel stb. Aztán majd idő múlva próbálkoznék újra fokozatosan szoktatva hozzá a lábtörléshez. Van más megoldás is, pl egy rongyot kijelölni és megtanitani, h amig nem szárad meg (nincs elhivva róla) addig üljön ott, igy a lába is megszárad magától. A másik h van speciális lábtörlő kutyáknak amin ha átlépked akkor leszedi a tappancsáról a koszt. Ez is lehet megoldás. Remélem valamelyik megoldást jelent Önöknek Üdv Sugár Péter
Kedves Gazdi! A leirtak fele nevelési hányosság, mivel nem lett megtanitva a kutya a helyes viselkedésre és arra hogyan kell otthon egyedül ellenni. Másik hiba a sok játék. A kutya nem tudja egyértelműen a különbséget a játék és a használati tárgy között. Ha egyiket rághatja, akkor a másikat miért nem? Kevesebb játék célravezetőbb, de az az egy legyen érdekes (kong, füstölt lábszár, stb). A harmadik baj a lemozgatás hiánya. A fáradt kutya alszik és nem rombol. Tehát mielött otthon marad egyedül, jól le kell fárasztani fizikailag és agyilag egyaránt. Előbbire kiadós séta és rohangászás, utóbbira pl trükktanitás a megoldás. Célszerű volna felkeresni egy kutyaiskolát és elvégezni egy alaptanfolyamot, hogy megtanulják megfelelően kezelni a kutyust. Üdv Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája
HUHHHH! Szinte szóhoz sem tudok jutni a leírtakról! (Bár találkoztam már hasonló történetekkel.) Az a helyzet, hogy akitől a kiskutyát vették, még a lelkiismeretes szaporító színvonalát sem éri el! Őt egyetlen dolog érdekelte, mégpedig az, hogy minél kevesebbet kelljen rákölteni a kölykökre, így minél nagyobb legyen a haszon. Arról, hogy amit ő beadott oltásokként, annak van-e eredménye, van-e a kutyának bármilyen fokú védettsége, semmit nem lehet mondani. Vagy van, vagy nincs. A vonatkozó jogszabályok szerint csak olyan kutya adható el (ill. olyan kutya kerülhet új gazdához) amelyik már korábban be lett chipezve. Veszettség elleni oltást pedig csak állatorvos adhat be, már csak amiatt is, mert ennek vannak bizonyos kötelező "kellékei" is, például az oltásnak a nyilvántartó rendszerben való rögzítése. (És ezzel nem azt mondom, hogy más oltást bárki beadhat, hiszen minden védőoltás beadása állatorvosi feladat.) Azt, hogy mi lesz akkor, ha végre először állatorvos elé kerül a kutyájuk, nem tudom megjósolni, sokféle szcenárió előfordulhat. Ha a kutya most már 4 hónapos, akkor újabb oltásokkal talán már elfogadható védettsége lehet, de ha nem is kell teljesen újra kezdeni az oltásokat, kell azért kapnia néhányat állatorvostól! A chipezése pedig már most nagyon elkésett, minél előbb kellene pótolni ezt is, de ha csak 2 hét múlva lehet, akkor 2 hét múlva lesz chipje. Végezetül csak azt tudom kívánni, hogy legyen ennek a történetnek szerencsés vége, és a kutyájuk ne kapjon el semmilyen fertőző betegséget a most következő hetekben!
A kapott gyógyszerek jók csak a megfelelő adagolást kell beállítani.Persze ezt nem látatlanban az interneten keresztül hanem a kezelő állatorvossal személyesen.
Nem valószínű. Ha nyugtalanok lennének, hasuk kemény lenne és puffadt, feltétlen vigye őket állatorvoshoz!