2136. A zöld leguán (Iguana iguana)
A zöld leguán igen nagy termetű hüllő, épp olyan könnyedén mászik fára, mint ahogy úszik, és a macskához hasonlóan (szinte) mindig talpra esik.
A zöld leguán igen nagy termetű hüllő, épp olyan könnyedén mászik fára, mint ahogy úszik, és a macskához hasonlóan (szinte) mindig talpra esik.
A leopárdgekkók ideális terráriumi állatok. Rovarevők, etetésük nem túlságosan bonyolult. Ha elegendő mennyiségű vízről is gondoskodsz számára, kedvenced biztosan elégedett lesz.
A nyércnek vagy más néven vidramenyétnek két fajtáját különböztetjük meg, az amerikai és az európai nyércet. Ezek az állatok folyópartok közelében élnek, de néha előfordul, hogy városokba is beköltöznek.
A nyulak csodálatos pajtások lehetnek, persze csak az erre megfelelő embereknek. Ha szeretnél egy nyuszit, tájékozódj, mielőtt magadhoz vennél egyet!
Katasztrofális hatással lehet a hosszan tartó hideg, esős idő a fészekaljakra és akár a költő madarakra is! A meteorológiai előrejelzés szerint az előttünk álló hét jelentős részében az átlagosnál legalább tíz fokkal hidegebb lesz. Tartósan esős és viharosan szeles idő várható, ami szinte az összes madárfaj idei költési sikerét, fióka utánpótlását veszélyeztetheti.
Kedves Gazdi! A kutyus további laboratóriumi kivizsgálást igényel. A felmerült tünetek mögött sok minden megbújhat (fehérvérűség, nyirok daganat, egyéb vérélősödő, autimmun kórképek stb.) Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Ha így tudni szopni a bárány, akkor ezt kell tovább próbálni, remélhetőleg a későbbiekben megszokja az anyja és nem lesz gond. Ha esetleg mégis szükség lenne pótlásra akkor lehet beszerezni tejpótló tápszert báránynak.
Kedves Gazdi! Először is ez egy hím malac. A malacka bőre az alsó felén, nem csak a lában tövénél piros, tehát gyulladt a bőre. A lábak tövénél a heges foltot általában gomba okozza. Gombára leghatékonyabbak a helyi hatású krémek, pl Canesten, naponta egyszer kell kenni 7-10 napig, amíg a bőr meg nem gyógyul. Mivel gyulladt is a felülete, a gomba elleni krém mellett lehet kenni Gentamicin krémmel is (vény nélkül kapható). Ezt is naponta egyszer kellene kenni 7-10 napig, az egyiket reggel, a másikat este. Az atkától fehér korpás felület lesz, mivel a malacka fájdalmasra vakarja magát, lehet atka is a bőrében, vagy később fog kijönni. Ezért érdemes lehet kombináltan atkára is kezelni: SH Rodemectin csepp heti egyszer 2-2 csepp a füle mögé, és a kezelést hetente egyszer 4 hétig meg kell ismételni. Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő
Kedves Gazdi! Keresse fel állatorvosát, és kérjen egy alapos belgyógyászati és neurológiai kivizsgálást!
A pontos diagnózis felállításához állatorvost kellene hívni.