2136. A zöld leguán (Iguana iguana)
A zöld leguán igen nagy termetű hüllő, épp olyan könnyedén mászik fára, mint ahogy úszik, és a macskához hasonlóan (szinte) mindig talpra esik.
A zöld leguán igen nagy termetű hüllő, épp olyan könnyedén mászik fára, mint ahogy úszik, és a macskához hasonlóan (szinte) mindig talpra esik.
A leopárdgekkók ideális terráriumi állatok. Rovarevők, etetésük nem túlságosan bonyolult. Ha elegendő mennyiségű vízről is gondoskodsz számára, kedvenced biztosan elégedett lesz.
A nyércnek vagy más néven vidramenyétnek két fajtáját különböztetjük meg, az amerikai és az európai nyércet. Ezek az állatok folyópartok közelében élnek, de néha előfordul, hogy városokba is beköltöznek.
A nyulak csodálatos pajtások lehetnek, persze csak az erre megfelelő embereknek. Ha szeretnél egy nyuszit, tájékozódj, mielőtt magadhoz vennél egyet!
Katasztrofális hatással lehet a hosszan tartó hideg, esős idő a fészekaljakra és akár a költő madarakra is! A meteorológiai előrejelzés szerint az előttünk álló hét jelentős részében az átlagosnál legalább tíz fokkal hidegebb lesz. Tartósan esős és viharosan szeles idő várható, ami szinte az összes madárfaj idei költési sikerét, fióka utánpótlását veszélyeztetheti.
A kutyád, amikor rászólsz, nem megsértődik, hanem beletörődik, hogy te vagy a falkavezér! Ez így helyes. Amit változtathatsz: A "duzzogás" után ne ő jöjjön oda hozzád, hanem egy kis idő elteltével te hívd oda magadhoz és ha odajön, örülj neki és dicsérd meg! Javasoljuk, hogy olvasd el 4 részes "Hogyan legyek falkavezér" c. cikksorozatunkat, rengeteg hasznos tanács van benne!
Az "ügyes-bajos" dolgok körüli problémák viselkedészavarra (és nem annyira betegségre) utalnak, a kezelésük ennek megfelelően eléggé nehézkes. Az állatpatikában és állatorvosnál kapható feromon-párologtatót kellene kipróbálni. Ami a többi kiscicát illeti, ha Ön eteti őket, biztosan maradni fognak. Ha nem, sorsukra hagyva szerencséjük és talpraesettségüktől függ, hogy mi lesz a jövőjük. Ezért, ha teheti, próbálja őket más gazdinál elhelyezni. Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Én a szőrtüsző atkásságra gyanakodnék jobban. Feltétlen vigye állatorvoshoz a kiskutyát! Egy bőrkaparék vizsgálattal hamar megvan a diagnózis,akár gombáról,akár atkáról van szó. Mindkettő csúnya következményekkel járhat,ha elterjed a kutyán,ráadásul a gombát az ember is elkaphatja állataitól.
Nem zárható ki, hogy az állat daganatos betegségben szenved. A köhécselés lehet akár áttét következménye, akár a daganat miatti legyengülés kapcsán kialakult légzőszervi folyamat is. Attól tartok, nem túl jók a kilátások. Sajnos a 2 év körüli életkor aranyhörcsögök esetében magasnak számít. Csak kivételesen élnek ennél hosszabb ideig.
Kutyáknak nincs fogszuvasodása. Amit észlel, az minden bizonnyal fogkövesség, ez viszont nagyon gyakori probléma a kutyáknál. A fogkövek alatt rengeteg baktérium él, és ezek termelik a bűzős szagot okozó anyagokat. A fogköveket időnként le jell szedetni állatorvossal, majd el kell kezdeni néhány olyan megelőző kezelést, ami lassítja az újbóli képződésüket.