2136. A zöld leguán (Iguana iguana)
A zöld leguán igen nagy termetű hüllő, épp olyan könnyedén mászik fára, mint ahogy úszik, és a macskához hasonlóan (szinte) mindig talpra esik.
A zöld leguán igen nagy termetű hüllő, épp olyan könnyedén mászik fára, mint ahogy úszik, és a macskához hasonlóan (szinte) mindig talpra esik.
A leopárdgekkók ideális terráriumi állatok. Rovarevők, etetésük nem túlságosan bonyolult. Ha elegendő mennyiségű vízről is gondoskodsz számára, kedvenced biztosan elégedett lesz.
A nyércnek vagy más néven vidramenyétnek két fajtáját különböztetjük meg, az amerikai és az európai nyércet. Ezek az állatok folyópartok közelében élnek, de néha előfordul, hogy városokba is beköltöznek.
A nyulak csodálatos pajtások lehetnek, persze csak az erre megfelelő embereknek. Ha szeretnél egy nyuszit, tájékozódj, mielőtt magadhoz vennél egyet!
Katasztrofális hatással lehet a hosszan tartó hideg, esős idő a fészekaljakra és akár a költő madarakra is! A meteorológiai előrejelzés szerint az előttünk álló hét jelentős részében az átlagosnál legalább tíz fokkal hidegebb lesz. Tartósan esős és viharosan szeles idő várható, ami szinte az összes madárfaj idei költési sikerét, fióka utánpótlását veszélyeztetheti.
A tüneteket sokféle probléma okozhatja (pl. nyirokcsomó gyulladás, daganat, nyálmirigygyulladás stb.). Én egy teljes körű kivizsgálást javasolnék! Árban ez változó, szerintem 10-20EFt körül lehet.
Üdvözlöm! A képek alapján a táplálékot szeretné visszahányni, de az is lehet, hogy lenyelt valami talaj-darabot (pl.: fenyőkéreg) és ez a két tényező zavarja! Ha nem sikerül megemésztenie a táplálékot, és nem is hányja vissza, akkor azonnal specialista állatorvoshoz kell vinni! Javaslom, hogy a hőmérsékletet emelje meg 28-30 C-ra, az emésztés meggyorsítása érdekében.
Ilyen tüneteket mutató cicát minél előbb vigyen állatorvoshoz! Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Az üveg kaparása nem egy kórjelző tünet és legtöbbször valamilyen tartási hiányosság szokta előidézni. Ilyen lehet a nem megfelelő terrárium nagyság, hőmérséklet, túl sok állat zsúfolt tartása (pl. rangsor viták), etetési problémák. Időnként egyszerűen csak az eleség kéregetése is okozhatja.
2-3 hónapos kor után általában már biztonsággal be lehet engedni őket, de ez nagymértékben függ attól, hogy milyen körülmények között neveli az ivadékokat (mivel ennek függvényében változik növekedési ütemük is)!