2146. A vitorláshal tenyésztése
Ha megszállott haltenyésztő vagy, akkor bizonyára jól ismered a vitorláshalat. Ez a hal új távlatokat nyit meg az akvarista előtt.
Ha megszállott haltenyésztő vagy, akkor bizonyára jól ismered a vitorláshalat. Ez a hal új távlatokat nyit meg az akvarista előtt.
A piócák, tetvek és férgek a halon előforduló külső paraziták.
A darakór a leggyakoribb halbetegség, amely az édesvízi- és díszhalakat érinti. Mi ez a betegség? Mit kell róla tudni? Olvass tovább a részletekért!
Az első részben már megismerkedhettünk a darakórral, most lássuk, hogy milyen lehetőségek vannak a betegség kezelésére, illetve a darakór kialakulásának megelőzésére!
A hüllők nem képesek szabályozni saját belső hőmérsékletüket, ezért állandóan hőforrásra van szükségük. A megfelelő hőmérsékleti tartomány biztosítása létfontosságú a házi kedvencként tartott hüllők számára. Az UV fény pedig bőrük jó állapotának fenntartása miatt lényeges.
Ha megszökik a kutya: A kiváltó okot kell megszüntetni. A kutyák rendszerint azért szöknek meg, mert a kinti világ érdekes és jó. Lehet büntetni, amikor kimegy, de ez a megoldás azért nem igazán jó, mert a kutya ilyenkor valószínűleg rendszeresen jó élményben részesül és erről csak úgy szoktatható le, ha az esetek 100%-ában büntetjük. Ha csak néha kapjuk rajta, néha viszont nem (pl. amikor nem vagyunk otthon), akkor a kutya újra és újra meg fogja próbálni. A kutya ezen szokásán változtathatunk, ha rendszeresen elvisszük sétálni és alaposan lefárasztjuk. Attól, hogy a kutyánk kertben él, ugyanúgy szüksége van a kinti környezetre. Azonban a legegyszerűbb megoldás (és legköltségesebb is): erősítsük meg a kerítést, oly módon, hogy a kutya ne tudjon kimenni és gyakran sétáltassuk! Bővebben itt olvashat a szökésről >> Hogyan legyek falkavezér? >>
Mindenképpen vagy kamillás lemosás vagy lehet kapni szemcseppet (Zoomed Teknős szemcsepp - más hüllőknek is javallott) Lehet, hogy megsértette az agáma, vagy a talajnak használt homok ment bele. Ha egy hét alatt nem javul, mindenképpen érdemes orvoshoz vinni.
Szia! Igen a nyusziknál nagyon gyorsan valóban pillanatok alatt megvan a "baj", elég ha egy percre nem figyelsz. a nyusziknál pár másodperc elég a párzásra. A fiókákat nem lehet "elhajtani" ha megtörtént a fogamzás. 30 nap múlva kell jelentkeznie az ellésnek, amit megelőz- van ahol pár nappal van ahol csak órákkal a fészeképítés az anya részéről. Sajnos az hogy vemhes e a nyuszi nagyon nehéz ,megállapítani. 2-3 hetesen már talán kitapinthatóak a magzatok, de ezt szakember vagy hozzáértő tudja pontosan és fájdalom mentesen megállapítani, mert a magzatok könnyen összetéveszthetőek a bélszakaszban levő bélsárgolyókkal tapintásra. Van egy másik módszer ami többnyire "beválik". a fogamzás után 2 héttel tedd be az anyát a bakhoz, ha elutasítóan viselkedik támad hangosan toppogat vagy netán menekül a bak elől akkor nagy valószínűséggel vemhes. Előfordulhat hogy ez a másik nőstény felé is mutatkozni fog, verekedés vagy menekülés formájában. ezért ha gyanús hogy vemhes a nyuszi akkor külön ketrecbe kell őt tenni.
Kedves Gazdi! A bőrgyulladásnak számtalan oka lehet. A cicát el kell vinni állatorvoshoz, ott megállapítják a baj okát és előírják a megfelelő gyógykezelést, amitől a cica hamarosan meg fog gyógyulni. Dr. Szaniszló Ferenc
Kaphatnék kimondottan állatgyógyászati immunerősítők. Nem sorolom fel őket, állatpatikában fognak segíteni