2146. A vitorláshal tenyésztése
Ha megszállott haltenyésztő vagy, akkor bizonyára jól ismered a vitorláshalat. Ez a hal új távlatokat nyit meg az akvarista előtt.
Ha megszállott haltenyésztő vagy, akkor bizonyára jól ismered a vitorláshalat. Ez a hal új távlatokat nyit meg az akvarista előtt.
A piócák, tetvek és férgek a halon előforduló külső paraziták.
A darakór a leggyakoribb halbetegség, amely az édesvízi- és díszhalakat érinti. Mi ez a betegség? Mit kell róla tudni? Olvass tovább a részletekért!
Az első részben már megismerkedhettünk a darakórral, most lássuk, hogy milyen lehetőségek vannak a betegség kezelésére, illetve a darakór kialakulásának megelőzésére!
A hüllők nem képesek szabályozni saját belső hőmérsékletüket, ezért állandóan hőforrásra van szükségük. A megfelelő hőmérsékleti tartomány biztosítása létfontosságú a házi kedvencként tartott hüllők számára. Az UV fény pedig bőrük jó állapotának fenntartása miatt lényeges.
A fokhagyma vérkeringést javító, féregűző hatása ismert, az almaecet a bélflóra baktériumállományát gyéríti. Rendszeres táplálék kiegészítőként használhatók, de erős fertőzés esetén nem váltják ki a gyógyszeres kezelést. A Jolovit megfeleő összetételű multivitamin készítmény, de kellemetlen íze miatt nem igazán kedvelik a madarak. Ezért jó a több napos itatás, mert egy napos esetén inkább hajlamosak szomjazni. Javaslom heti 1-2 nap probiotikumos víz itatását, a Laktiferm nevű készítmény például kiváltja a Jolovitot is, a madarak pedig szeretik, mivel szőlőcukor a vivőanyaga. A fürjek, házigalambok elsősorban magevők, így a száraz mag, illetve granulált táptakarmány áztatott, csírás és félérett magokkal, zsenge borsóval, kukoricával egészítendő ki. Etethető többek közt sárgarépa, alma reszeléke is, de, hogy mennyire fogják fogyasztani a madarai, az teszteléssel fog kiderülni. A téli időszakban érdemes kerülni a túl változatos táplálást, mert, ha úgy érzik a madarak, hogy elmarad a vegetációs időszak az hosszútávon a tenyészeredmények romlásához fog vezetni.
Mennyire, mitől piszkos? Ha nem gyulladt be a szem, nem okoz problémát akkor nem érdemes nagy jelentőséget tulajdonítani neki. Időnként tiszta nedves ronggyal vagy vattával át lehet törölni a belső szemzug irányába ha szükséges.
Ha mozgászavart nem okoz, akkor csak a fájdalom lesz átmenetileg a macska baja.
Könnyű testű kutyusról lévén szó, külső szalagpótlást javasolnék.
Kedves Gazdi! A lényeg, hogy a fajtának és a korának megfelelő teljes értékű száraz tápot (változatosságként konzerv tápot) fogyasszon a cica. Mindenféle sorrendet kerülve az alábbi tápok kiválóak: Royak Canine, Eucanuba, Hill's, Trovet stb. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu