2146. A vitorláshal tenyésztése
Ha megszállott haltenyésztő vagy, akkor bizonyára jól ismered a vitorláshalat. Ez a hal új távlatokat nyit meg az akvarista előtt.
Ha megszállott haltenyésztő vagy, akkor bizonyára jól ismered a vitorláshalat. Ez a hal új távlatokat nyit meg az akvarista előtt.
A piócák, tetvek és férgek a halon előforduló külső paraziták.
A darakór a leggyakoribb halbetegség, amely az édesvízi- és díszhalakat érinti. Mi ez a betegség? Mit kell róla tudni? Olvass tovább a részletekért!
Az első részben már megismerkedhettünk a darakórral, most lássuk, hogy milyen lehetőségek vannak a betegség kezelésére, illetve a darakór kialakulásának megelőzésére!
A hüllők nem képesek szabályozni saját belső hőmérsékletüket, ezért állandóan hőforrásra van szükségük. A megfelelő hőmérsékleti tartomány biztosítása létfontosságú a házi kedvencként tartott hüllők számára. Az UV fény pedig bőrük jó állapotának fenntartása miatt lényeges.
Ha 7-8 évesnél fiatalabb a hím hullámos, akkor a viaszbőrének állapota atkafertőzésre is utalhat. A tojón ez nem látszik, legalábbis a kép minősége nem adja vissza. Egy Ivermectin spot on kezelést mindenképp érdemes elvégezni, márcsak prevenciós célból is. Állatorvost is felkereshet, de a kezelést önmaga is elvégezheti, ha egy állatpatikában megvásárolja az Ivermectin spot on light készítményt, amiből 5-6 cseppet kell a madár tarkójának csupasz bőrfelületére cseppenteni. Ezzel biztosan megakadályozza, mind a külső, mind a belső élősködők jelenlétét. Ha nincs lehetőség visszafertőzésre (nem kerülnek más madarak a közelükbe, másik madártartó csak megfelelő higieniás előkészület után közelíti meg őket), úgy egy életre megoldotta az élősködőmentesítést.
A hullámosok többsége elfogadja a felkínált párt. Ha nem gépkocsival tervezték hazavinni az új madárkát, akkor várjanak a vásárlással pár napot, míg jobb idő lesz. A megfelelő szállítódobozról a legtöbb kereskedésben gondoskodnak. Kevesebb probléma merülhet fel, ha odahaza ismerkedik össze a hím az új tojóval. Összeengedés előtt, miután a tojó túl van a prevenciós kezeléseken, érdemes külön kalitba, de egymás mellé tenni őket. Ezzel elkerülhető a revír védelme miatti veszekedés, miközben van idejük egymást szemügyre venni.
Sajnos igaz, ezt hívják szuperfekundásionak. Akár 3 kantól is foganhatnak egy ciklus alatt és kevert alom jöhet létre. Önmagában élettani problémát és veszélyt nem jelent a vemhességre.
Nem hiszem, hogy gond van. Persze zet betegvizsgálat nélkül nem lehet kijelenteni.
A kutya állapotát rendszeres laborkontrollal lehet monitorizálni és csak normális májparaméterek esetén térhet vissza normál tápra. Addig a májvédő gyógyszerket is adni kell! A májvédő győgyszerek egyik legfőbb hatóanyaga egyébként növényi kivonat.