2161. Hogyan csutakoljuk le a lovat?
A lovaknak a kimerítő edzés után jól esik egy kis csutakolás. Nem mindegy azonban, hogy télen vagy nyáron szeretnéd lecsutakolni az állatot, mert más-más módszer alkalmazható az időjárás függvényében.
A lovaknak a kimerítő edzés után jól esik egy kis csutakolás. Nem mindegy azonban, hogy télen vagy nyáron szeretnéd lecsutakolni az állatot, mert más-más módszer alkalmazható az időjárás függvényében.
A kólika igen súlyos betegség, amely rendkívül nagy fájdalmakkal járhat. A ló életét is veszélyeztetheti, ezért ha arra gyanakszol, hogy lovad kólikás, ne késlekedj, sürgősen fordulj állatorvoshoz!
Sokan gondolják úgy, hogy a ló azért viselkedik furcsán, azért nem engedelmeskedik, mert egyszerűen nem elég fegyelmezett. Azonban fontos tudni, hogy viselkedésükkel a lovak mindig mondani próbálnak nekünk valamit.
A közmondás úgy tartja, hogy ajándék lónak ne nézd a fogát! Néha viszont nagyon hasznos lehet, ha belenézünk a ló szájába, ugyanis a fogak alapján elég pontosan meg lehet állapítani az életkorát.
A galandférgek komoly bélproblémákat okozhatnak a lovaknál. Sokkal veszélyesebbek, mint amilyennek gondolták őket. Nézzük meg, mit okozhatnak, és hogy hogyan kell szembeszállni ezekkel a ravasz parazitákkal!
Kedves Kriszti! Nem tartom valószínűnek, hogy a nyakörv gondot okozna, bár ezt a fajtát nem ismerem, de a mai nyakörveket és minden egyéb bolha, kullancs irtót úgy alakítanak ki, hogy a melegvérű állatokra ne legyen hatással. Azért azt ne engedd, hogy a nyuszi megrágja a nyakörvet, de egyébként nem lesz tőle semmi baja.:) Aranyosak lehetnek a nyuszi és a kutyus együtt.:) Szép Estét Gabi Olvass tovább! Ezt gondold végig, mielőtt nyulat fogadsz örökbe!
Nyilván nem volt még velük állatorvosnál, Tehát első javaslatom: célzatos féreghajtás, alapos vizsgálat, majd oltás Üdv
Sajnos az elmondása alapján kutyájuknak sürgős állatorvosi segítségre van szüksége. A hónapok óta tartó hasmenés, bágyadtság már valószínűleg nem írható egy egyszerű gyomorrontás számlájára, és akár súlyos betegségek is szóba jöhetnek. Mindenképp vigyék állatorvoshoz!
Tünet nélkül nem hiszem, hogy szükség lenne rá. Üdv
Az alom erős vizeletszagát elsősorban a kandúr erősebb ivari szaga okozhatná (ezért is ajánlott a kandúrok kiherélése), de ha a kandúrja már ivartalanítva van, akkor ez nem nagyon jöhetne szóba. Így csak arra tudok gondolni, hogy az egyik cica vizelete lett "erősebb". A vizeletben sokféle anyag választódik ki, ezek egyike-másika kellemetlen szagú is lehet. Az ammónia-szerű szúrós szagot a fehérje bomlástermékek okozhatják elsősorban, amit elsősorban vesefunkciós zavarok idézehtnek elő. A helyzet azért nehéz, mert ha nem lehet tudni, hogy melyik cicája a "bűnös", akkor mind a négyet meg kellene vizsgáltatni, hogy kiderülhessen, kivel van probléma.