2161. Hogyan csutakoljuk le a lovat?
A lovaknak a kimerítő edzés után jól esik egy kis csutakolás. Nem mindegy azonban, hogy télen vagy nyáron szeretnéd lecsutakolni az állatot, mert más-más módszer alkalmazható az időjárás függvényében.
A lovaknak a kimerítő edzés után jól esik egy kis csutakolás. Nem mindegy azonban, hogy télen vagy nyáron szeretnéd lecsutakolni az állatot, mert más-más módszer alkalmazható az időjárás függvényében.
A kólika igen súlyos betegség, amely rendkívül nagy fájdalmakkal járhat. A ló életét is veszélyeztetheti, ezért ha arra gyanakszol, hogy lovad kólikás, ne késlekedj, sürgősen fordulj állatorvoshoz!
Sokan gondolják úgy, hogy a ló azért viselkedik furcsán, azért nem engedelmeskedik, mert egyszerűen nem elég fegyelmezett. Azonban fontos tudni, hogy viselkedésükkel a lovak mindig mondani próbálnak nekünk valamit.
A közmondás úgy tartja, hogy ajándék lónak ne nézd a fogát! Néha viszont nagyon hasznos lehet, ha belenézünk a ló szájába, ugyanis a fogak alapján elég pontosan meg lehet állapítani az életkorát.
A galandférgek komoly bélproblémákat okozhatnak a lovaknál. Sokkal veszélyesebbek, mint amilyennek gondolták őket. Nézzük meg, mit okozhatnak, és hogy hogyan kell szembeszállni ezekkel a ravasz parazitákkal!
A Mobileaze gyógynövény alapú fájdalomcsillapító, az Aptus Apto-flex pedig porcerősítő hatású készítmény, tehát nyugodtan adhatóak együtt, kiegészítik és nem gyengítik egymás hatását. Az Aptus terméknek nincs fájdalom csillapító hatása, ezért ha a fájdalmat is csillapítani szeretnék akkor együttes adásuk javasolt.
A fül tövében képződő teniszlabdányi képlet lehet egy tályog, egy nyirokcsomó, nyálciszta, esetleg daganat. A makacs hallójárat gyulladást okozhatja a hallójárat mélyén, akár a dobüregből kiinduló daganat is. Ha nem a hallójárat nyílásán ürül a keletkezett váladék,akkor egy sipoly járat alakul ki, ahol feltör a távozni kívánó tartalom. A leírás alapján erre gyanakszom leginkább. Ennek diagnosztizálásához kiegészítő vizsgálatokra lenne szükség ( Röntgen, video otoszkóp, esetleg CT vizsgálat. Érdeklődjön állatorvosánál, hol van lakóhelye közelében olyan állatgyógyászati intézmény, ahol ezeket a vizsgálatokat, vagy ezek valamelyiké el tuják végezni. Nem tudom, a z ürülő váladékból végeztek-e mikrobiológiai vizsgálatot és végeztek-e célzott antibiotikumos kezelést ennek eredménye alapján. Ez is fontos lenne.
Kedves Érdeklődő! Elég hiányos a kérdés: kan vagy szuka? ivarzik? Ivartalíntva van? kapott oltásokat? Hol vérzik? Javaslom vigyék állatovoshoz!
Kedves Zsuzsa! Az Ön által leírt tünetek alapján elsőnek az ANACARDIUM C30-at ajánlanám, különösen a kiállítások előtt! Ha ez nem segít, akkor mindenképpen egyedileg kell megkeresni számára a legmegfelelőbb szert. Ehhez viszont már személyesen találkoznunk kellene, hogy megismerjem a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket, a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Ezen információk segítségével fogom tudni kedvence számára egyedileg összeállítani a legmegfelelőbb kezelést a mielőbbi gyógyulása érdekében. Ha egyedül nem boldogulna, szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Kedves Kérdező! A híg székletnek többféle oka is lehet, akár az előző napokban elfogyasztott táplálék, stressz, vagy sajnos betegség is. Ha a széklet színe nem lett zöldes, a szaga nem változott bűzössé, nincsenek benne kis buborékok, és a gerle viselkedése nem romlott feltűnően (nem borzolja a tollát, nem gubbaszt csukott szemmel, nem iszik feltűnően sokat), akkor nem gondolnék komolyabb bajra. Az emésztést segítheti egy kis almaecetes víz (1 literbe 5ml 5%-os) 1-2 napig adagolva, azután érdemes lehet probiotikumot (Gastroferm M+C) adagolni az ivóvizébe. Valamint egy fél kávéskanál mák a magok közé keverve megszüntetheti a híg székletet. Bízom benne hogy helyre jön a gerle! Üdvözlettel: Kis Klaudia