2161. Hogyan csutakoljuk le a lovat?
A lovaknak a kimerítő edzés után jól esik egy kis csutakolás. Nem mindegy azonban, hogy télen vagy nyáron szeretnéd lecsutakolni az állatot, mert más-más módszer alkalmazható az időjárás függvényében.
A lovaknak a kimerítő edzés után jól esik egy kis csutakolás. Nem mindegy azonban, hogy télen vagy nyáron szeretnéd lecsutakolni az állatot, mert más-más módszer alkalmazható az időjárás függvényében.
A kólika igen súlyos betegség, amely rendkívül nagy fájdalmakkal járhat. A ló életét is veszélyeztetheti, ezért ha arra gyanakszol, hogy lovad kólikás, ne késlekedj, sürgősen fordulj állatorvoshoz!
Sokan gondolják úgy, hogy a ló azért viselkedik furcsán, azért nem engedelmeskedik, mert egyszerűen nem elég fegyelmezett. Azonban fontos tudni, hogy viselkedésükkel a lovak mindig mondani próbálnak nekünk valamit.
A közmondás úgy tartja, hogy ajándék lónak ne nézd a fogát! Néha viszont nagyon hasznos lehet, ha belenézünk a ló szájába, ugyanis a fogak alapján elég pontosan meg lehet állapítani az életkorát.
A galandférgek komoly bélproblémákat okozhatnak a lovaknál. Sokkal veszélyesebbek, mint amilyennek gondolták őket. Nézzük meg, mit okozhatnak, és hogy hogyan kell szembeszállni ezekkel a ravasz parazitákkal!
Kedves Gazdi! Szerintem előrelépést jelentene egy komplett, mindenre kiterjedő allergia vizsgálat vérből ( SPOT PLATINUM allergiateszt, 91 allergénre) és azután lehetne egy diétás illetve hiposzenzitizáló szérumos kezelést kialakítani ( ennek fő előnye a mellékhatásmentesség), ami tünetmentesítené a kiskutyust. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Kérdező! Mindenképp meg kellene mutatni egy egzotikus végzettségű szakállatorvosnak, egy ún. szemfestéssel ilyenkor megnézik, hogy a szaruhártya vagy bármi egyéb sérült e a szemén. Általában szemcseppet vagy szemkenőcsöt szoktak adni, amivel 1-2 hétig kenni kell naponta többször. Addig ha van otthon körömvirágtea akkor abból kellene főzetet készíteni és vattapamaccsal áttörölni. Azonban fontos lenne mielőbb orvoshoz menni, mert minél hamarabb kezelni kezdik, annál biztosabb, hogy megmarad a látása. Ha csak a szem körüli bőr sérült akkor lehet, hogy elegendő otthon kezelni körömvirágteával. Fontos, hogy a kamilla ilyenkor nem jó, mert nagyon szárít. Ha a malacok valóban egymásnak okozták a sérülést, akkor sajnos külön kell választani őket. De a tengerimalac társas lény, egyedül tartani nem lehet, így külön-külön kellene nekik megfelelő társat találni. Jobbulást a malackának!
Üdvözlöm! Először is ő nem campbell törpehörcsög, Magyarországon nincs már campbell, kereskedésbe nem is voltak. Hibrid dzsungáriai törpehörcsög. Ez a szemcsepp sajnos nem jó neki. Tobrex-et szoktak hörcsögnek felírni szemcseppnek. Illetve a kamilla szárító hatású, nem szabad szemre tenni. Mindenképp antibiotikum kellene neki. Merre laktok? Horcsoginfo.hu oldalon van fent egy hörcsögökhöz értő orvosos lista, nézd meg kérlek. Ha tudsz lépj be a hörcsög imádók csoportba, hátha valaki tud segíteni fuvarral! Mindenképp kéne lássa orvos! :(
Üdvözlöm! Valószínüleg bakteriális szájrothadása lehetett, ilyenkor nem esznek. Emelni kell a hőmérsékleten, ez esetben: 32 C is lehet nappal. A farkában a zsírtartalék pont erre van kitalálva, majd visszaszedi, amikor már el kezd normálisan enni.
Kedves Kérdező! A tengerimalaccal azonnal egzotikus végzettségű állatorvoshoz kell rohanni, sajnos ezek a tünetek egy nagyon nagyon rossz állapotban lévő malacka tüneteit mutatják. Meg kell vonni tőle minden zöldséget, gyümölcsöt és az orvos különböző gyógyerekkel megpróbálja az emésztést helyretenni, ha ez még lehetséges.