2161. Rex Alapítvány felhívása: kutyamentes augusztus 20-i tűzijátékot!
A Rex Kutyaotthon Alapítvány arra kér mindenkit, aki augusztus 20-án szeretné a tűzijátékot élőben megtekinteni, hogy négylábú társát semmi esetre se vigye magával!
A Rex Kutyaotthon Alapítvány arra kér mindenkit, aki augusztus 20-án szeretné a tűzijátékot élőben megtekinteni, hogy négylábú társát semmi esetre se vigye magával!
Szeptember 23-án Lengyelországban rendezik meg az első külföldi HDR futamot. A Hard Dog Race Base Lengyelország 6 kilométer hosszú 16 akadályos pályája a belépő szintet jelenti a kutyás akadályfutások világába.
Bezárattak a hatóságok egy gyárat az india Mumbaiban, mert kezeletlen ipari hulladékot és színezőanyagokat engedett a helyi folyóba, ami miatt 11 kutya szőrének a színe kékre változott - adta hírül a Hindustian Times helyi napilap.
A mai rendezvényen a szervezők azt kívánták bemutatni, hogy nagyvárosi környezetben is létezhet olyan kutyás élet, ami élvezhető, a környezet számára sem zavaró, és egyúttal életmentő is lehet, ezért választották a rendezvény helyszínéül az Allee Bevásárlóközpontot.
„Nem csak a nyakába, a lábába is bele van nőve a lánc. Senki kutyája Nógrád megye egyik falujában.” Erre a Facebook kiírásra lett figyelmes a Rex Kutyaotthon Alapítvány munkatársa. Pár nap múlva a helyi állatvédők segítségével a kutya megérkezett a Rex Állatszigetre. Borzasztó állapotban.
Állatorvosnak mutassa meg, szerintem felső légúti fertőzés...
Egy az előzőtől magasabb szakmai szinvonalú állatorvoshoz vigyék, mert a leírt tünetet egészséges kutya nem mutatja ok nélkül. Az én első tippem epilepszia, - mivel lehet, hogy amikor a Dr. nézte/vizsgálta, akkor már nem volt tünet (?)
Vannak kutyák amelyeket rendkívül megvisel a környezet/gazdi váltás. Normál helyzetben egy hetet nem nagyon bír ki a kutya táplálékfelvétel nélkül. 1 - 2 napig csak víz legyen előtte, semmivel ne próbálkozzanak, - ekkor jöhet a vízben főtt csirkemáj!!! Étvágynövelő szirup >>> http://www.naturkutya.hu/termek/135/appetaliv__etvagynovelo_majvedo_szirup Étvágynövelő tabletta >>> http://www.naturkutya.hu/termek/136/appetaliv__etvagynovelo_majvedo_tabletta Bach-virág szerrel lehet a trauma okozta állapotot oldani: http://www.naturkutya.hu/termek/7/5_krnyezetvltozs__bachvirag_keverek_allatoknak_cseppek_formajaban
Kedves Krisztina! Nem tudom hol lakik, de manapság minden településen elérhető állatorvos kolléga. Én az ottani árakról tájékoztatást nem tudok adni, de a felsorolt jelenségek külön-külön midegyike orvosi ellátást igényel. Kérem keressen fel a környéken egy kollégát, aki kielégítő módon el fogja látni a kutyust. Üdvözlettel Szaniszló Ferenc
Akár egy párzás után is vemhes lehet a szuka. Széthúzni nem szabad őket. Az előesett pénisszel állatorvoshoz kell fordulni, mert sérülékeny és akár el is halhat a kilógó szerv a vérkeringés zavar miatt. A nem kívánt kölyökáldás megoldása az ivartalanítás. Van rá innentől kb 60 nap, de jobb lenne nem meg várni, míg előrehaladott vemhes lesz a szuka. Kb 1 hónap múlva ajánlom a műtétet, mert akkor a tüzelés okozta hormonhatás miatti vérzékenység már csökken.