2161. Hogyan csutakoljuk le a lovat?
A lovaknak a kimerítő edzés után jól esik egy kis csutakolás. Nem mindegy azonban, hogy télen vagy nyáron szeretnéd lecsutakolni az állatot, mert más-más módszer alkalmazható az időjárás függvényében.
A lovaknak a kimerítő edzés után jól esik egy kis csutakolás. Nem mindegy azonban, hogy télen vagy nyáron szeretnéd lecsutakolni az állatot, mert más-más módszer alkalmazható az időjárás függvényében.
A kólika igen súlyos betegség, amely rendkívül nagy fájdalmakkal járhat. A ló életét is veszélyeztetheti, ezért ha arra gyanakszol, hogy lovad kólikás, ne késlekedj, sürgősen fordulj állatorvoshoz!
Sokan gondolják úgy, hogy a ló azért viselkedik furcsán, azért nem engedelmeskedik, mert egyszerűen nem elég fegyelmezett. Azonban fontos tudni, hogy viselkedésükkel a lovak mindig mondani próbálnak nekünk valamit.
A közmondás úgy tartja, hogy ajándék lónak ne nézd a fogát! Néha viszont nagyon hasznos lehet, ha belenézünk a ló szájába, ugyanis a fogak alapján elég pontosan meg lehet állapítani az életkorát.
A galandférgek komoly bélproblémákat okozhatnak a lovaknál. Sokkal veszélyesebbek, mint amilyennek gondolták őket. Nézzük meg, mit okozhatnak, és hogy hogyan kell szembeszállni ezekkel a ravasz parazitákkal!
Az ajtó építésekor fontos szempont, hogy a röpde berendezési tárgyai beférjenek rájta, a gazdi magasságánál ne legyen magasabb, anyaga lehetőleg fémkeret, borítása megfelelő erősségű drótháló, vagy fémlemez. A keretébe beépíthetők az eleségestálak forgótálcával, vagy kisajtóval.
A 3 hetes csibe már kaphat zöldeleséget, de csak keveset. Az újdonsághoz fokozatosan kell hozzászoktatni őket a hasmenés, bélgyulladás elkerülése érdekében.
Szia A betegséget ami a neonhalaidon volt darakórnak hívják és a kezelés megfelelő volt amit alkalmaztál rájuk, de a neonhalak nagyon érzékenyek a gyógyszerekre. Ha a darakór elmúlt ajánlott egy 30 % vízcsere elvégzése és aktívszenes szűrés használata a gyógyszermaradványok eltávolításához. Gyógykezelés után használj sera fistamint a halak jobb kondiba hozására. Üdv Norbi
Kedves Ibolya! Valószínűleg nincs összeföggés a két dolog között. A szájbűz legtöbbször fogászati problémára vagy szájgyulladásra-, fekélyre vezethető vissza. Kérem modja el panaszát állatorvosának. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Ha nem ettek túl nagy mennyiséget, nem.