2166. A lovak és a galandféreg - 2.rész
A galandférgek sokkal veszélyesebbek, mint amilyennek tartják őket. Derítsük ki, hogy hogyan kell szembeszállni ezekkel a ravasz parazitákkal!
A galandférgek sokkal veszélyesebbek, mint amilyennek tartják őket. Derítsük ki, hogy hogyan kell szembeszállni ezekkel a ravasz parazitákkal!
A macskák vizeletürítési problémáit okozhatja fertőzés, húgykő, a húgyhólyag gyulladása. Enyhébb esetben rendszeres kezeléssel műtét nélkül is elmúlik a probléma, de súlyosabb esetben csak a műtéti beavatkozás lehet a megoldás.
A sok pénzt igénylő macskával kapcsolatos gondokat el lehet kerülni, ha egy kicsi odafigyeléssel megkönnyíthetjük kedvenceink, macskáink életét. Itt van egy felsorolás olcsó és ötletes megoldásokról, melyeket a legdrágább gondok elkerülésére használhatunk.
Ha arra gyanakszol, hogy cicád megmérgezte magát, de semmi jele annak, hogy rosszul érezné magát, ne izgulj! Bradley Viner állatorvos elárulja mi ilyenkor a teendő.
Egy macska hat hónapos korától szaporodik, és évente háromszor lehet vemhes, alkalmanként 5-6 utódot szülhet. A hím egyedek ugyanígy, 6 hónapos kortól kezdve szaporodnak, és évente több száz nőstényt ejthet teherbe. Miért fontos az ivartalanítás?
Vannak azonban olyan cicusok, akikkel bármilyen kedvesek is vagyunk, sosem akarják igazán viszonozni azt, nem szeretnek ölben lenni, nem kérnek a simogatásból, vagyis tartják a két lépés távolságot. Ezt a viselkedést hajlamosak vagyunk magunkra venni és önmagunkban keresni a hibát. Nem kell ezt tennünk, egyszerűen el kell fogadnunk, hogy nem érzi így jól, kellőképpen komfortosan vagy éppen biztonságban magát cicusunk. Ez a szituáció legtöbbször örökbe fogadott cicusoknál fordul elő, akiknek hányatott sorsuk volt és képtelenek feloldódni a gondoskodó, szerető környezet ellenére sem. Lehet, hogy korábban egy nő bántotta - türelem, lehet, hogy változik majd a helyzet :)
Háziveréb. A mezei verébtől szürkülő fejtető és a fül környékén hiányzó fekete folt különbözteti meg, bár egyre több a két faj közti keveredés.
Kedves Mirjam, ezen az oldalon minden fontos részletről olvashat: http://www.janus-facedfilabrasileiro.com/Arva_kolykok_felnevelese.htm
Előfordulhat, hogy fogkő, kezelést igényel. El kellene vinni állatorvoshoz. http://www.haziallat.hu/kutya/gondozas/kutya-fogapolas-fogko-megelozes/2091/ Illetve a csontok adásával csak óvatosan! Főleg idősebb kutyáknál. Csirke-, kacsa-, liba-, pulykacsontokat mindenképpen mellőzni kell a kutyák étrendjéből, mert ezek a csontok nagyon kemények, élesen törnek, és ezek az éles szilánkok felsérthetik a bél nyálkahártyáját, esetleg perforációt is okozhatnak. Viszonylag hosszú, éles csontdarabok is baj nélkül keresztüljutnak a bélcsatornán, de a végbél ampullájában székletdarabokká összeállva rendszerint megakadnak, nem egyszer beleszúródnak a végbél záróizmaiba is, komoly fájdalmat és vérzést okozva. Amennyiben nem történik súlyos sérülés, a vérzés hamar eláll, a hegek begyógyulnak. „Szerencsére" sokszor a kutyák farhátat kapnak, ennek a csontjai kevésbé élesen törnek, de az ilyen csontdarabok is okozhatnak sérülést, különösen, ha nagy mennyiséget fogyasztott belőlük az állat. Az ilyen esetekben mindenképpen állatorvosi beavatkozás szükséges és szigorú csontevési tilalom! A kutyusnak meg adjunk kutyatápot, abban benne van minden, amire szervezetének szüksége lehet: ásványi anyag, vitamin és nyomelem és még keverni sem szükséges a házi koszttal - bár kétségtelen, hogy úgy szívesebben megeszi.
A bolhátlanításra mindig szükség van, a lakásban élő kutyák sincsenek védve, mert a gazdik bevihetik kintről a cipőjükön! Én a Frontline vagy az Advantix spot on-t ajánlom, de nem irtja ki a már egész lakásban elszaporodott bolhákat.. Fontos tehát a környezet bolhairtása is (fekhelye, szőnyeg, kárpitok) mivel a legtöbb bolha itt található, ezt permetezéssel lehet megoldani (pl. neostomosan hígitva vagy lakásban insecticide spray) .