2181. Ha túl hangos a macska
Minden macskának van hangja, az egyik csendesebb, a másik hangosabb. De mi a teendő akkor, ha a cica túlságosan sokat és hangosan nyivákol? Lehetséges okok és megoldásuk.
Minden macskának van hangja, az egyik csendesebb, a másik hangosabb. De mi a teendő akkor, ha a cica túlságosan sokat és hangosan nyivákol? Lehetséges okok és megoldásuk.
A kiscicák nagyon szeretnek játszani, de fontos, hogy ne kerüljön a mancsuk ügyébe akármi. Csak olyan dolgokat adj oda neki játék céljából, ami nem okozhat bajt, akár magad is elkészítheted négylábú barátod kedvenc játékait.
A macskáknál a vizeletspriccelés korántsem csak a terület megjelölésére szolgál, sok mást is jelezhetnek ezzel. A spriccelés kiváltó oka lehet akár a környezet megváltozása is.
Az állatok is megijednek, félnek, akárcsak az emberek. Ha meg akarsz nyugtatni egy ijedt kisállatot, óvatosan, lassan közelíts felé, mindig mérd fel a várható reakciót!
A macskák fatörzseket, kerítéseket, valamint bútorokat karmolásznak, hogy így jelöljék meg a területüket a legfeltűnőbb helyeken.
Kedves Ági! Sajnos a kutyus már (tünetmentesen) fertőzött lehetett, amikor hazavitték. Ahogy a levelében olvasom, valóban sok mindent megtettek érte. Azt írja, hogy egy életre elment a kedve a kutyáktól. Őszintén remélem, hogy azóta már megváltozott ez a véleménye. Üdvözlettel: Dr. Takács Györgyi
Elképzelhető, hogy az ivarérettség váltja ki az állatból az éjszakai nyugtalanságot (életritmus változás!) Lehet, hogy valamilyen külső ingertől fölébred és "vadászni, portyázni" indul. Valamilyen módon meg kell ilyeszteni a kaparás megkezdésének pillanatában. Igen, a következetlen nevelés "bejöhetsz - nem jöhetsz be" nem érthető az állatoknak. Talán a legegyszerűbb lenne: beengedni éjszakára a hálószobába.
A kölyköket fokozatosan kell szoktatni a kinti hőmérséklethez, kint alvás még ne legyen! Ha nem szűnik a vérzés, állatorvosi vizsgálatra van szükség. Dr. Puskás Gábor
A fióka lábainak szétcsúszását okzhatta, hogy az odúban volt kevés a fészekanyag, esetleg kalciumhiányos, illetve ezzel öszefüggésben az ún. angolkór tüneteit produkálja. Meg lehet próbálni a lábak tartós egymáshoz közelítését például gumiszalag segítségével, a szülőknek lehet kalciumkiegészítést biztosítani, de ritka a tökéletes eredményhez vezető gyógykezelés.
Kedves Gazdi! Valóban lehet öregség jele a megváltozott viselkedést, de a fertőző okokat sem lehet így kizárni. Mindenképp javaslom, konzultáljon állatorvosával. Agyi keringést javító gyógyszer természetesen létezik állatoknál is, de a kezelést meg kell előznie egy alapos állatorvosi vizsgálatnak.