2196. A border terrier
Munkakutyaként a border terrier célja, hogy gazdája kedvében járjon, éppen ezért ezt a fajtát könnyű tanítani. Rengeteg mozgásra van szüksége, bundája nem igényel különleges ápolást.
Munkakutyaként a border terrier célja, hogy gazdája kedvében járjon, éppen ezért ezt a fajtát könnyű tanítani. Rengeteg mozgásra van szüksége, bundája nem igényel különleges ápolást.
A borzoi nagy termete ellenére, nagyszerű háziállat. Csak a mozgásigényét tudd kielégíteni!
A Boykin spánielt úgy emlegetik, mint a kutya, amely nem borítja fel a csónakot.
Mint minden mást, a lovaglást is tanulni, gyakorolni kell ahhoz, hogy igazán jól menjen. Íme három ötlet arra, hogyan hozd ki a maximumot a lovaglóleckéidből.
Azoknak, akik mozgássérültek, nyugdíjba mentek, vagy egyedül érzik magukat, fontos a legmegfelelőbb kutya kiválasztása. Nem csak a méret számít, hanem sok esetben a temperamentum is. Lássuk, miből lehet választani!
Kedves Olvasónk, írtunk már erről, a választ a cikkben találja: http://www.haziallat.hu/kutya/viselkedes/kutya-viselkedes-hempereg-fetreng/1721/
Ez a hirtelen időjárás változás az állatokat is lomhává, lustábbá teszi/teheti- persze ez egyedfüggő is. Azonban ennek pár nap alatt múlnia kell - ha nem múlik vagy esetleg más is jelentekzik - láz (ilyenkor szinte süt a nyuszi füle), hasmenés akkor azonnal orvoshoz kell vinni. Ha nincs ilyen, de továbbra is ilyen a nyuszi akkor is meg lehet nézetni - most adj neki több vitaminban gazdag zöldet.
Kedves Gazdi! Mivel nincs diagnózis (a vizelet savassága nem indokolja a tüneteket!), ezért el kellene vinni a kutyát az állatorvoshoz és ő majd összerakja a komplett vizsgálati sorból a diagnózist. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Nyugodtan be lehet tenni a kölyköket és az anyát a kutyaházba,nem fog az anyakutya bántani ezért és a kölykeit sem fogja otthagyni.A földbe ásott gödröt pedig be kell temetni hogy ne tudjon oda viszzamenni
Lehet méhgyulladás is, úgyhogy keressen fel egy állatorvost. Szükség lenne hasi ultrahangos vizsgálatra, amennyiben ez rendben, vérlaborra... Ami a második kérdést illeti, ha jól tudom nem lehet korlátlan számban állatot tartani. Ezügyben, ha problémái adódnak vegye fel a kapcsolatot az illetékes önkormányzattal és/vagy egy jogásszal.