2201. Hogyan kezeljük az allergiás macskákat?
Ha a macskád allergiában szenved, íme néhány szaktanács, mellyel segíthetsz neki átvészelni ezt az időszakot. Azonban fontos, hogy fordulj állatorvoshoz, ha a probléma súlyossá vagy rendszerssé válik!
Ha a macskád allergiában szenved, íme néhány szaktanács, mellyel segíthetsz neki átvészelni ezt az időszakot. Azonban fontos, hogy fordulj állatorvoshoz, ha a probléma súlyossá vagy rendszerssé válik!
Az antibiotikum-érzékenység problémája a lovaknál bármilyen lótulajdonost érinthet. A túl sok antibiotikumos kezelést többféleképpen is megelőzheted.
A lovak, az emberekhez hasonlóan, időnként köhögnek. Ha egy lónál krónikus köhögés jelentkezik, az bizony aggodalomra adhat okot. Ilyenkor szakember segítségével ki kell deríteni, mi állhat a probléma hátterében.
Íme néhány információ a kutyák Duchenne-féle izomdisztrófiájáról (GRMD), egy ritka, de halálos betegségről és arról, hogy ez miként segíthet az embereknél kialakuló Duchenne-féle disztrófia gyógyításában.
A család és a kutya boldogsága érdekében nagyon fontos egy olyan háziállat kiválasztása, mely megfelel igényeidnek és otthonod adottságainak egyaránt. Íme néhány kérdés, amelyet érdemes föltenned magadnak, mielőtt befogadnád az új családtagot.
Szia! Ez talpfekély, de még nem súlyos. Vannak nyúlfajták, amik érzékenyebbek erre. Ezt egyelőre elég ha bethadinnal lekezeled, ha azonban súlyosbodik, akkor orvos és egy kis neogranormon segíthet. Mindig figyeld a talpát. A sima felület nem jó a nyuszinak, ne a műanyagon legyen a ketrecében, mindenképpen tegyél alá forgácsot esetleg szénát is. azok késleltetik a kialakulását.
A kamillás nem elegendő. Vigye el a cicát állatorvoshoz!
Én azt gondolom, hogy ebből a cicából eddig nem született még olyan diagnózis, amire alapozni lehetne a kezelési tervet. E nélkül viszont sötétben tapogatózás lehetséges csak. Ha már ilyen állapotban van, én úgy gondolom, hogy nem lépésenként kellene haladni, hanem egyszerre kellene valahol csináltatni egy komplex kivizsgálást, mindennel, amire szükség lehet. (Az, hogy volt korábban laborvizsgálat is, önmagában nem jelent semmit, már csak azért is, mert nem tudni, hogy pontosan mit néztek meg, és esetleg mi volt az, ami kimaradt.) Javaslom, hogy nézzenek körül a lakhelyük környékén, hogy hol van olyan nagyobb rendelő vagy állatkórház, ahol ezt a kivizsgálást elvállalják.
Ezek a göbök - pláne ha növekszenek - daganatok is lehetnek. Biztosan csak szövettani vizsgálattal lehet megállapítani de akár anélkül is érdemes lenne eltávolítani őket.A hüvelyváladékot ki kellene tenyésztetni egy laborban és az eredménye alapján kezelni. Daganatos a kutyám! Mit tegyek? Daganatos betegségek szelíd (nem mérgező) gyógykezelése
Tisztelt Kérdező! A hullámosoknál a domináns általában a tojó. Több oka is lehet a veszekedésnek, de mivel élőlényekről van szó biztos módszer és előírás nincs minden helyzetre, helytől és madártól függ, mire hogyan reagálnak. A költéshez sok minden kell: megfelelő méretű élettér, fehérjésebb és változatos táplálás, odu, valamint a kedvező hőmérséklet, napos órák száma és a pár harmonizálása. A változatos táplálás: azaz lágyeleség, zöldeleség, ásványianyagok. Tehát, ha biztosan hím és tojóról van szó, akkor az odu levétele után ismét megpróbálható a közös tartás és később felügyelet mellett újra visszahelyezni az odut. A veszekedés oka az is lehet, hogy ha nem ivarképes még, vagy nem éppen a szaporodásra kész állapotban van a hím, a tojó közeledését nem úgy fogadta, ahogy azt a költéshez készülő tojó elvárta volna. Ezért az odu levétele elvileg megoldás lehet az agresszív viselkedés megszüntetésére és újra közös tartásra. 1 éves kor előtt nem célszerű tenyésztésbe fogni a hullámos papagájokat. Üdvözlettel: Ráczné Cs. Tímea - hobbiállat tenyésztő