2206. A kune kune, vagy törpemalac
A kune kune malac nem sok helyet foglal, de mindig tudod, ha egy szobában van veled. A kune kune egy olyan háziállat, aminek hatalmasan nagy a személyisége!
A kune kune malac nem sok helyet foglal, de mindig tudod, ha egy szobában van veled. A kune kune egy olyan háziállat, aminek hatalmasan nagy a személyisége!
Bár a köztudatban az él, hogy a macskák nehezen nevelhető állatok, a klikker tréning meglepően hatásos lehet. A lényeg a rendszeresség és a következetesség. Kipihenten, élénk állapotban foglalkozzunk a cicával!
A “bő tejű, kövér tehénkéknek” nevezett ír marhafajtát a ’70-es években a kihalás veszélye fenyegette. Napjainkra ez az edzett marhafajta megújult, és igen nagy népszerűségnek örvend.
Egyáltalán nem ritka az embereknél, hogy megbotlanak saját macskájukban egy sötét folyosón. Ez az ő hibájuk, nemde? Hiszen a macskák látnak sötétben... De vajon tényleg így van?
Ez a cica az Internet legújabb sztárja: két hónap alatt több mint 700 ezren látták, ahogy önfeledten cumizza a semmit.
Kedves Gazdi! El kell vinni a cicát állatorvoshoz, aki mikroszkópos bélsárvizsgálattal megállapítja, hogy milyen fajú féreg költözött a cicába és ennek megfelelő féreghajtót fog adni ( nem minden féreghajtó jó az összes parazitára!!!). bizony a galandférgek emberre is veszélyesek! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Kedves gazdi, A viselkedési szakértők azt javasolják, hogy finoman ijesszük meg a harapni készülő kiskutyát. Amint észrevesszük, hogy az eb fogait feni az emberhúsra, hirtelen adjunk ki egy magas, szaggatott, hangos, vinnyogó hangot. Ezzel imitáljuk ugyanis a megsebzett, megharapott testvérek hangját. A hangnak olyan hirtelennek és élesnek kell lennie, hogy a kiskutya megijedjen, és abbahagyja a harapást. Olvassa el az ajánlott cikkeinket!
Sajnos a kérdéseire így biztosan nem lehet válaszolni, ezer oka lehet annak, hogy miért nincs étvágya. Könnyen lehet, hogy azért, mert fáj a lába. Azt gondolom, hogy a legjobb lenne olyan állatorvoshoz (vagy rendelőbe) elvinni, ahol meg lehetne a lábát röntgenezni, és ha kell, megoperálni. Egy törött csont megfelelő rögzítés nélkül nem fog meggyógyulni, főleg akkor, ha a beteg folyamatosan mozog, járkál. Viszont folyamatosan fájdalmakat okoz.
A védőoltások után esetleg előforduló problémák sorába nem tartozik bele az ilyen jellegű tünet. Ha nem hagyja abba, és ma is többször tapasztalja, akkor jobb visszavinni és megmutatni az állatorvosnak.
Üdvözlöm, Sajnos nem sok jó jut eszembe... ha nem vedlés száradt rá a szemére, és az kelt olyan hatást, mintha be lenne "nyomódva" akkor valószínűleg valamilyen szembetegséggel lehet összefüggésbe hozni az elváltozást, esetleg valamilyen baleset érhette az állatot. Mindenképpen érdemes megmutatni hüllőkkel is foglalkozó állatorvosnak, mert látatlanban nem lehet mit írni sajnos. Üdv-ÉVa