2206. A kune kune, vagy törpemalac
A kune kune malac nem sok helyet foglal, de mindig tudod, ha egy szobában van veled. A kune kune egy olyan háziállat, aminek hatalmasan nagy a személyisége!
A kune kune malac nem sok helyet foglal, de mindig tudod, ha egy szobában van veled. A kune kune egy olyan háziállat, aminek hatalmasan nagy a személyisége!
Bár a köztudatban az él, hogy a macskák nehezen nevelhető állatok, a klikker tréning meglepően hatásos lehet. A lényeg a rendszeresség és a következetesség. Kipihenten, élénk állapotban foglalkozzunk a cicával!
A “bő tejű, kövér tehénkéknek” nevezett ír marhafajtát a ’70-es években a kihalás veszélye fenyegette. Napjainkra ez az edzett marhafajta megújult, és igen nagy népszerűségnek örvend.
Egyáltalán nem ritka az embereknél, hogy megbotlanak saját macskájukban egy sötét folyosón. Ez az ő hibájuk, nemde? Hiszen a macskák látnak sötétben... De vajon tényleg így van?
Ez a cica az Internet legújabb sztárja: két hónap alatt több mint 700 ezren látták, ahogy önfeledten cumizza a semmit.
A leírás alapján az anyatacskónak emlőgyulladása van. Az életben maradt négy kiskutya nem tudja az anya emlőiben termelődött összes tejet kiszopni, így jelentős mennyiségű tej pang a tejutakban, ami kedvez az emlőgyulladás kialakulásának. Azt tanácsolom, hogy mérd meg az anya testhőmérsékletét (végbélbe helyezett gyorshőmérő), ha lázas (39°C fölötti végbélben mért testhőmérséklet), a kölyköket vedd el tőle és mesterségesen tápláld őket, az anyát pedig mielőbb vidd el az állatorvosodhoz, mert a gyulladásos emlőben termelődő tejtől a kiskutyák megbetegedhetnek. Ha nincs az anyának láza, akkor a szoptatásnál figyelj oda, hogy a kölykök minden emlőt egyformán szopjanak ki. Az anya hőmérsékletét naponta kétszer mérd.
Talán hasmenése van? Talán a bűzmirigye váladékozik ennyire? Esetleg valamiféle gyulladás/tályogosodás lehet e tünet oka? Mindenképpen mutassa meg állatorvosnak!
Ha vicces akarnék lenni, azt mondhatnám, hogy előbb-utóbb úgyis elfogynak a békák és akkor el sem kell űzni őket. Békaűző módszert sajnos nem ismerek. Talán egy gólya... bár az is megeszi őket. Egyébként a békaevészet csak akkor jelent problémát, ha esetleg varangyot eszik a kutyus, merthogy ennek bőrében irritáló anyagokat tartalmazó mirigyek találhatók. Nyálzást, esetleg hányást okozhatnak. Szerintem.
A kórkép neve elhúzódó involúció. Ajánlatos orvoshoz fordulni, ultrahangvizsgálat sem árt. Gyógyszeresen kezelhető, de ha elhanyagolják, rámehet esetleg a kutya tenyészérteke is.
Jó lenne tudni, hány éves most a kutyus és milyen jellegű a rángás, stb. Egy állatorvosi vizsgálattal lehetne bármit is mondani a problémával kapcsolatban, hisz rengeteg dolog okozhat ilyen tünetet. (Fájdalmas csont, ízületi, izombetegség, idegrendszeri probléma, beidegzési zavar, fáradtság, stb.) Szerintem mutassák meg a kutyust állatorvosnak.