2206. A kune kune, vagy törpemalac
A kune kune malac nem sok helyet foglal, de mindig tudod, ha egy szobában van veled. A kune kune egy olyan háziállat, aminek hatalmasan nagy a személyisége!
A kune kune malac nem sok helyet foglal, de mindig tudod, ha egy szobában van veled. A kune kune egy olyan háziállat, aminek hatalmasan nagy a személyisége!
Bár a köztudatban az él, hogy a macskák nehezen nevelhető állatok, a klikker tréning meglepően hatásos lehet. A lényeg a rendszeresség és a következetesség. Kipihenten, élénk állapotban foglalkozzunk a cicával!
A “bő tejű, kövér tehénkéknek” nevezett ír marhafajtát a ’70-es években a kihalás veszélye fenyegette. Napjainkra ez az edzett marhafajta megújult, és igen nagy népszerűségnek örvend.
Egyáltalán nem ritka az embereknél, hogy megbotlanak saját macskájukban egy sötét folyosón. Ez az ő hibájuk, nemde? Hiszen a macskák látnak sötétben... De vajon tényleg így van?
Ez a cica az Internet legújabb sztárja: két hónap alatt több mint 700 ezren látták, ahogy önfeledten cumizza a semmit.
Hát... 4 hetesen ultrahanggal biztosan megállapítható a vemhesség. A kiskutyák száma körülbelül megállapítható. A kutyák hasa csak a kb. 63 napos vemhesség utolsó harmadában szokott nőni. Az emlők duzzadásának oka pedig lehet akár álvemhesség is. Ilyenkor sokkal feltűnőbb viselkedésváltozások történnek: pl. nyugtalan, hisztis, játékokat gyűjt be...
Komoly orvosi feladat, mikor mérlegeljük a kockázatokat, előnyöket stb. egy műtéttel kapcsolatban. A mérlegelés sok összetevőn alapul: pl. kor, elhízás, laborvizsgálatok, betegségek, maga a megoldandó probléma milyensége, súlyossága. Ez csak személyesen lehet elvégezni, az állatot egészben és élőben kell látni. Így felelőtlenség lenne bármit is írnom.
Mindenképp vissza kell vinni az állatorvoshoz. Az nem normális, hogy egy kutya minden reggel hány!
Mindenképp meg kell kérdezni, hogy az utastérben szállítható-e a cica. Én csak így vinném a macskámat. Ehhez szükség lesz egy macskaszállítóra! Ha lehet, abból néha ki kell venni ölbe, de lehet, hogy ezt nem engednék. Víz mindenképp legyen neki, időnként megkínálva. Eledel nem szükséges. Ha hisztis, ijedős, félős típus, akkor be kell szerezni macskáknak való nyugtató készítményeket (állatpatika!).
Mindenképpen meg kellene őt vizsgáltatni állatorvossal, mert sok orvosi oka lehet a leírt viselkedésnek!