2206. A kune kune, vagy törpemalac
A kune kune malac nem sok helyet foglal, de mindig tudod, ha egy szobában van veled. A kune kune egy olyan háziállat, aminek hatalmasan nagy a személyisége!
A kune kune malac nem sok helyet foglal, de mindig tudod, ha egy szobában van veled. A kune kune egy olyan háziállat, aminek hatalmasan nagy a személyisége!
Bár a köztudatban az él, hogy a macskák nehezen nevelhető állatok, a klikker tréning meglepően hatásos lehet. A lényeg a rendszeresség és a következetesség. Kipihenten, élénk állapotban foglalkozzunk a cicával!
A “bő tejű, kövér tehénkéknek” nevezett ír marhafajtát a ’70-es években a kihalás veszélye fenyegette. Napjainkra ez az edzett marhafajta megújult, és igen nagy népszerűségnek örvend.
Egyáltalán nem ritka az embereknél, hogy megbotlanak saját macskájukban egy sötét folyosón. Ez az ő hibájuk, nemde? Hiszen a macskák látnak sötétben... De vajon tényleg így van?
Ez a cica az Internet legújabb sztárja: két hónap alatt több mint 700 ezren látták, ahogy önfeledten cumizza a semmit.
Felkereshetnek egy állatorvosi rendelőt, ahol szakszerűen kitisztítják a kutya külső hallójáratait és szükség szerint ellátják a feltehetőleg kialakult gyulladás megszüntetésére alkalmas gyógyszerekkel.
Ez a depressziós állapot a nemi hormonháztartás átmeneti zavara miatt alakulhatott ki,szerepet játszik benne a késői elválasztás is.Ha magától nem rendeződik akkor gnrh hormonnal lehet beindítani a normál ivarzást.
Lehet hogy hasüregi problémái vannak, bélsárpangás is okozhat ilyen tüneteket. Takarmányváltás: sok gyümölcs és friss zöld.
Kedves Gazdi! Valószínüleg olyan problémáról van szó amit a szemcsepp nem fog megoldani. Javaslok, egy alapos szemészeti vizsgálatot! Üdvözlettel: SUGI-VET Állatorvosi Rendelő Dr. Kovács Péter állatorvos, gyógyszerészeti szaktanácsadó 6320 Solt, Kossuth L. út 38. Nyitvatartás: hétköznap 16-19, Szombat 10-12 Rendelésen kívül időpontegyeztetés: 0630 9629 858
Kedves Tímea! A kérdés sokkal bonyolultabb annál, mint amilyennek elsőre tűnik. A válasz ugyanis a díszmadarak származásától és tartási módjától függ. Egy sor olyan trópusi egzotikus betegség van, amelyet a kutya, sőt az ember is elkaphat. Az engedélyezett és így ellenőrzött import állatok, valamint az itthon engedéllyel tenyésztett és ellenőrzött állományok ezektől mentesek. Ha ezeket az állatokat utóbb is zártan, a vadmadarakkal történő kontaktus kizárásával tartjuk, szinte biztos, hogy nem terjesztenek fertőző betegséget sem kutyára, sem emberre. Mindamellett a madarak bélsarának elfogyasztása a megszokottól eltérő baktérium flórára érzékeny kutyában okozhat átmeneti hasmenést, esetleg enyhébb bélgyulladást, de súlyosabb megbetegedés nem jellemző. Ha azonban a díszmadarainkat kitesszük a költöző vadmadarak által terjeszthető betegségeknek, akkor a helyzet jelentősen változik és a szalmonellákon, coli-baktériumokon túl egy sor egzotikus kórokozóval is számolnunk kell. Az ilyen állományoktól indokolt a kutya távol tartása (de az emberé is). Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős