2206. A kune kune, vagy törpemalac
A kune kune malac nem sok helyet foglal, de mindig tudod, ha egy szobában van veled. A kune kune egy olyan háziállat, aminek hatalmasan nagy a személyisége!
A kune kune malac nem sok helyet foglal, de mindig tudod, ha egy szobában van veled. A kune kune egy olyan háziállat, aminek hatalmasan nagy a személyisége!
Bár a köztudatban az él, hogy a macskák nehezen nevelhető állatok, a klikker tréning meglepően hatásos lehet. A lényeg a rendszeresség és a következetesség. Kipihenten, élénk állapotban foglalkozzunk a cicával!
A “bő tejű, kövér tehénkéknek” nevezett ír marhafajtát a ’70-es években a kihalás veszélye fenyegette. Napjainkra ez az edzett marhafajta megújult, és igen nagy népszerűségnek örvend.
Egyáltalán nem ritka az embereknél, hogy megbotlanak saját macskájukban egy sötét folyosón. Ez az ő hibájuk, nemde? Hiszen a macskák látnak sötétben... De vajon tényleg így van?
Ez a cica az Internet legújabb sztárja: két hónap alatt több mint 700 ezren látták, ahogy önfeledten cumizza a semmit.
Annyit lehet csak mondani, hogy nagyobb valószínűséggel születhetnek beteg állatok.
A magas amyláz érték valóban hasnyálmirigy gyulladás gyanúját alapozza meg, de nem kizárt akár daganatos megbetegedés sem. A vérképről sem tudunk semmit. Vigye vissza a cicát állatorvosához, aki valószínűleg további kiegészítő vizsgálatot fog javasolni( pl. hasi ultrahangvizsgálat).
Látatlanban is csak osztani tudom a kolléga véleményét. Csüggedni azonban nem kell,öregesen is eléldegélhet még egy ideig.
A szívelégtelenség kezelénél az a legfőbb cél, hogy a gyógyszerekkel segíteni tudjunk a szívnek a meglévő tartalék kapacitások "előcsalogatásban". Előcsalogatni azonban csak azt a tartalékot lehet, ami meg van. Ha már kimerült a szív, és nincs mit előcsalogatni, akkor a beteg állapota nem fog tovább javulni. Ilyenkor az állapot fenntartása lehet reális célkitűzés. Sokszor már az is nagy eredmény, ha ezt sikerül elérni. Azt is tudni kell azonban, hogy ma már sokféle igen jó gyógyszer áll az állatorvosok rendelkezésére a szívbeteg állatok kezeléséhez, olyanok, amelyeket kifejezetten a kisállatok kezelésére fejleszettek ki. Az Ön által leírt gyógyszerek mind emberi készítmények, ráadásul elég régi gyógyszerek. Talán érdemesebb lenne áttérni modernebb készítményekre. Beszélje meg ezt az állatorvosukkal, és esetleg próbálkozzanak más szerekkel.
A leírtak alapján én lábrühösséget diagnosztizálok és miután ezt atkák okozzák valamilyen atka elleni szerrel kezelném. Régebben ezt perubalzsammal gyógyították, talán még most is beszerezhető.