2216. A konyhában rendezkedő papagáj olyan felfordulást csinál, mint egy togyogó baba
Mihez kezd egy kongói szürkepapagáj, ha szabadon engedik garázdálkodni a konyhában?
Mihez kezd egy kongói szürkepapagáj, ha szabadon engedik garázdálkodni a konyhában?
Láttál már hangyavárat? A teteje akár két méterrel is a talaj fölé magasodhat. A föld alatti része még ennél is nagyobb. Bonyolult járatrendszer szövi át.
Ha félsz a macskádnak gyógyszert beadni, hidd el, nem vagy ezzel egyedül! A macskák ingerültekké válhatnak, ha megpróbálunk tablettát letuszkolni torkukon. Tanuld meg sajátkezűleg beadni a cicusnak a pirulát!
A szürkepapagáj vagy jákópapagáj két fő alfaja a timneh és a kongói, így felmerül a kérdés, hogy a vevő vagy a tenyésztő hogyan tehet különbséget közöttük?
A kutyáknál kialakuló hasnyálmirigy-gyulladás gyakran a túlsúly, a túletetés következménye, de hogyan vehetjük észre, mik a tünetek?
A tragikus eset azért történt mert a hasfali seb nem forrt össze és a seb szétnyílt. Bár a varratszedés javasolt időpontja a műtét utáni 10.nap, a belső varratoknak a sebet ezután is össze kellene tartania.
Kedves Gazdi! A leírása alapján súlyos neurózisra és egyben komoly neurológiai betegségekre utaló tüneteket mutat a kutyusa. Sajnos a yorkshire terrier igen gyakori vendég nálam, és nagyon gyakoriak náluk a súlyos szorongásos és fóbiás tünetek. A levele alapján így látatlanban nehéz eldönteni, hogy stroke tüneteket mutat a kutyus, vagy pedig a homloklebenyi azon központok károsodtak, amelyek a jobb-bal irány meghatározásáért felelősek. Az első kolléga antibiotikum injekciót adott, a második kolléga külső hallójárat-gyulladásra gyanakodott, ami természetesen együtt lehet bármilyen más ideggyógyászati társbetegséggel. Mivel rendkívül komoly neurológiai tüneteket mutat a kutyusa, kérem, hívjon telefonon vagy e-mailben. (A honlapon minden elérhetőségem megtalálható.) Üdvözlettel: Dr. Kiss Gabriella www.kutyaepilepszia.hu
Kedves Gazdi! A kutyák ivari ciklusa egyedenként változó lehet. A két tüzelés között eltelt időszak 6 hónaptól 2 évig is változhat. Fedeztetést ezért érdemes ciklusdiagnosztikára alapozni,részletekről érdeklődjön állatorvosánál. Üdvözlettel, Dr. Puskás Gábor
Kedves Gazdi! A levele alapján a kutyusának 3-4 éve kezeletlen az epilepsziája. A második spontán roham után már be kell állítani a roham típusának megfelelő antiepileptikumot. Sajnálatosan tartós antiepileptikus kezelés hiányában az agy rohamgátló mechanizmusa egy idő után felmondja a szolgálatot, és rendkívüli módon besűrűsödhetnek a rohamok. Minél hamarabb keresse fel állatorvosát az azonnali tartós kezelés beállítása céljából! Egyéb információk érdekében a kissgabriella@vipmail.hu e-mail címen el tud érni. Üdvözlettel: Kiss Gabriella www.kutyaepilepszia.hu
Kedves Érdeklődő! Nagyon valószínűnek tartom, hogy azért ilyen a hörcsöge állapota, mert már idős. Ahogy embereknél is, úgy állatoknál is változó, hogy melyik mennyi időt érhet meg. Nem tartom valószínűnek, hogy valamit elkapott volna, de ezt csak egy alapos állatorvosi kivizsgálás tudja egyértelműen eldönteni. Ha teheti, vigye el kedvencét állatorvoshoz! Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)