2226. Hogyan rendezzük be a szakállas agáma (Pogona barbata) terráriumát?
A szakállas agámák csodálatos háziállatok, kezelhetőek és könnyű rájuk vigyázni. A megfelelő élettér berendezése biztonságban és egészségben tartja a kis agámát.
A szakállas agámák csodálatos háziállatok, kezelhetőek és könnyű rájuk vigyázni. A megfelelő élettér berendezése biztonságban és egészségben tartja a kis agámát.
Becslések szerint az állatklinikára látogatott teknősök mintegy 10%-ának húgyköve van. Ezeket általában rutin vizsgálatok során illetve fizikai vizsgálatok során derülnek ki, mikor az állatokat más problémák miatt hozták el és a gazdájuk nem is tudott róla, hogy a teknősnek köve volt.
A hüllők és a kétéltűek érdekes állatok, sokan szeretik tanulmányozni viselkedésüket. De vajon ajánlott-e együtt tartani őket, vagy jobb, ha külön-külön kísérjük figyelemmel mindennapjaikat?
A LaPerm macskában szelíd, gyengéd társra találsz. Hálás a simogatásért, szereti gazdája közelségét. Kíváncsi természetű, szeret játszani, remekül alkalmazkodik környezetéhez. Rövid-és hosszúszőrű változata is létezik.
A macskád rágja a karmát, vagy úgy tűnik, mintha gúnyosan vigyorogna rád? Nem kell rögtön aggódni, a furcsa viselkedésnek számos oka lehet. Mielőtt bepánikolnál, olvass tovább!
Már rég meg kellett volna elleniük...
Kedves Gazdi! A kutya olyan, amilyenre neveli (vagyis ez esetben nem neveli) a gazdája. Olvassa el cikkeinket a témában és nevelje következetesen kutyáit: Hogyan legyek falkavezér? - 1. rész Hogyan legyek falkavezér - 2. rész Hogyan legyek falkavezér - 3.rész Hogyan legyek falkavezér - 4.rész Kutyám fél a póráztól, hogyan szoktassam hozzá? >>
Ivartalaníttatni kellene a 2 éves cicát is, most lett tenyészérett. Ez nem fog elmúlni, csak rosszabb lesz.
Étvágytalanság vagy csökkenő aktivitásEz a két tünet kisállatoknál elég bizonytalan tényező, mindenképp érdemes megnézetni orvossal az állatot.
Hogy melyik kutyát tartanak bent és melyiket kint azt nem a testtömege szabályozza. KUTYAkozmetikába sok ok miatt lehet és kell vinni a kutyákat, ezek közül az egyik, hogy piszkos, büdös. Amennyiben ez a probléma akkor két választása van: 1./ megfürdeti otthon 2./ elviszi egy KUTYAkozmetikába és a munkát szakemberre bízza Hogy egy kutya kintről mennyi szennyeződést visz be a lakásba az kevésbé a kutyán múlik, inkább a kert/udvar tisztaságán + az időjárási viszonyokon. Én nem dönthetek Ön helyett, mert ebben az esetben nincs JÓ és ROSSZ megoldás, ha nem a körülmények függvényében az embernek kell döntést hoznia, az állat igényeit is figyelembe véve. Jómagam a kutyák társállatként való tartásának vagyok a lelkes híve, - az utóbbi másfél évtized engem igazolt. Stefan Siman, állatterapeutawww.4tappancs.hu